| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Když jsem byla poprvý ve Francii, s kamarádkou, tak jsem z francouzštiny znala tak deset slov a dvě věty (dnes na tom teda nejsem o moc líp, ale o něco málo jo)... a kamarádka chtěla v Brestu jet do nějakýho parku, že je tam krásnej zámeček. Byl vyfocenej na titulní straně nějakýho turistickýýho letáčku. Tak tam jedem a přemýšlíme, jak by se mohl říct zámeček. Koukám do přiložený mapky a tam "les ruins". No dobrý, říkám si, to by mohlo být ono. Odchytíme chlápka se psem, ukazujeme mapu, on že nás tam dovede (kupodivu anglicky). Tak jdeme, jdeme... až dojdeme na takovou loučku, kde není nic, jen v trávě sotva viditelnej obdélník z kamenů.
Já: "Ehm, a kde je ten zámeček?"
Chlap: "Ten tu byl, ale za války vyhořel."
Já: "Ale to je blbost, vždyť na tý fotce stojí celej a ta fotka rozhodně není pořízená před válkou!" (ukazuju fotku)
Chlap (smích): "No jo, ale tohle je úplně na druhý straně... to není "les ruins", to je "le manoir"! ~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.