Přidat odpověď
Na méně dětí je méně finančních nákladů, takže tři děti budou vracet za tři porody, tři očkování, tři vzdělání. Vlastně každý občan by v budoucnu měl vrátit to, co do něho bylo investováno. V tomto zřejmě tedy nebude rozdíl v počtu.
České školství je státní a nestátní, co se toho týče osobně jsem z toho státního čerpala pouze jednu vysokou školu. Myslím, že by si mohla vědět, že druhá VŠ je již hrazená studentem a po dosažení 26 let věku si student platí i sociální a zdravotní. Logicky nejde stihnout dvě VŠ do 26 let.
Dcera se mi narodila během studia první VŠ a v té době jsem pobírala RP 3100,-. Nemyslím tedy, že bych snad v tomto náš stát vyžírala. Docela brzy jsem se zapijila i do prac. procesu, v době, kdy jsem začínala druhou VŠ a tu jsem tedy platila ze své kapsy. Jen tak pro orientaci cca 10 000,- na semestr a odváděla daně, coby pracující.
Děti ve škole v Rámci dějin starověkého Řecka se učí demokracii, kde jsem také zdůrazňeala ty povinnosti (věř, že pro většinu dětí je to novinka).
A nikdo z tebe vyžírku nedělá, pouze ohrazuji to, že lidé mají jedno dítě z mnoha důvodů, a jsou to jenom jejich důvody. Úplně polopaticky, více dětí stojí stát více peněz a proto by každé dítě mělo tyto investice vracet.- A myslím, že je jedno zda pět dětí bude z jedné rodiny nebo třeba ze třech rodin.
K mé nezaměstnanosti, odváděla jsem daně já nyní a stále můj manžel. Z místa jsem neodešla na vlastní žádost a jiné místo si hledám, po Novém roce skončím třeba i jako pracovnice u lisu, těšit mě to nebude, ale když nebude nic jiného smířit se s tím budu muset.
A poslední pokud jsi četla celou diskusy, jistě si i přečetla, že jsem napsala o článku jak naše demokracie vykazuje známky totality. Jenže je vykazuje hlavně díky našim politikům a lidem, kterým zatím nedošlo, že přežitky totalitního státu, jako RP plošně, jaksi do demokracie nepatří.
Když se neustále dává za příklad prvorepubliková demokracie a Masaryk a Beneš, mohlo by se také vědět, že tam něco jako porodné, rodičovský příspěvek a podpora v nezaměstnanosti 5 měsíců neexistovalo a korupce byla také neskutečně vysoká, aféry se možná lépe tutlaly.
A jistě si nemyslím, že nejvyspělejší státy mají nejvyspělejší sociální systém. Jak je to s mateřskou v Anglii, ve Francii, jak je to tam s porody, nemluví se docela často o tom, právě tady na Rodině.
Přečti si pozorně, co si napsala Ty a neoznačuj rodiče jedináčků za vyžírky, na které budou Tvé děti pracovat, protže houby víš, co vede lidi k tomu aby měli jenom jedno dítě. Protože takových provokatérů jako Jana Veselá z diskuse Mám jen jedno dítě a víc nechci je skutečně minimum.
Předchozí