Přidat odpověď
Jednak jsem za vyřírku nikoho neoznačovala a za druhé neřeším počet dětí jiných ani jejich důvody, pouze to, jak je na vícečetné rodiny nahlíženo, tvoje slova jsou toho důkazem. Ani ty nevíš, zda si lidé s více dětmi mohli vybrat, zejména u vícečetných těhotenství.
Když jsem ti odpovídala, reagovala jsem vždy na tebe, na to, když jsi psala, že na mě rodiče jedináčků vydělávali po dobu mé mateřské, na moje porody a očkování, takže nevím, kdo pozorně nečte.
O školách jsem psala já, to je pravda, ale chtěla jsem tím spíš dát najevo tu absurdnost, když si vyčítáme, co kdo komu dluží. Jak je to s úhradou 2. VŠ nevím, stačí mi jedna, ani zda platba 10 tis. za semestr pokryje náklady na studenta, to asi souvisí s typem školy.
No a taky polopaticky, pokud mají rodiny méně dětí a zvyšuje se věk, kterého se občané státu dožívají, je to pro stát a jeho obyvatele velmi nevýhodná demografická situace. Výdaje na zdrav. péči a sociální služby se zvyšují, počet lidí, kteří produkují klesá. I to je důvod, proč se musíme na stáří finančně zajistit více než předchozí generace a budeme do důchodu odcházet později. Takže znovu, více budoucích daňových poplatníků, lepší demografická situace, atd...
Nejvyšší životní úroveň je v zemích jako je Luzembursko, Nizozemí a zemích Skandinávie a tamní sociální systémy jsou na vysoké úrovni, asi bys je označila za přežitky totalitního státu. Píšeš o historii a soulasím s tebou, že se některá období nekriticky vyzdvihují a naopak, některé věci se neposuzují podle jejich dopadu a efektivity, ale podle doby jejich vzniku. Stačí říct totalita nebo 1. republika a hned mají někteří jasno.
Tak a dost, končím ať napíšeš cokoli.
Předchozí