| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tante, děti mám ráda, dokonce i úplně cizí, přátele našich dětí, často u nás někdo bivakuje, občas s námi jede někdo na výlet, plavání, dovolenou.

Pravda je, že jsou ve věku našich kluků a umím s nimi komunikovat a zacházet, tzn. vím, že když je něco bolí, prostě to sdělí.

Manžela jsem poňoukala, když naznačoval, že by o to stál, že bychom udělali výjezdní zasedání s vnoučaty věku školního a trochu s pocitem trnutí v zádech, co kdyby se cokoliv dělo (do vzdálenosti rodičů 30 km v dojezdu jsem v klidu). Osobně jsem vůči cizím dětem podstatně víc hysterická než k vlastním a od miminek s nimi nejsem. Dobře vycházíme, miminka chovám, batolatům otevřu šuplata a rozdám pokličky... ale to je na pár hodin.

Větší děti zabavit dovedu, dokonce i nakrmit.

A samy dcery přišly s tím, že to není nedůvěra (a asi není, nedávno tu byla nemocná vnučka každý den od rána do večera, protože nikdo jiný nebyl blízko), spíš nezvyk dětí... a pocit, že s námi nikdy nebyli přes noc (nemocná vnučka přežila, bylo jí zle :-)). Ale jak děti zvykat, když to nezkusíme, že ááááno.

Ale uvědomuju si to coby babomacecha a oni vědí, že v nouzi jsme k dispozici. Ráda je mám, ale babí ze mne nebude. A nevím, zda by manžel nebyl lepší děda, kdyby zůstal s jejich babičkou. Myslím si, že ne. Že být děda takovej ten typickej je něco jako talent a taky nastavení.

Manžel je děda co zařídí lyže a na tu lyžovačku je vytáhne.... a dovede být pořádně ostrej, ale když dají najevo jakoukoliv nevůli nebo trucovitost, buď se s nimi nemaže (stejně jako s jejich rodiči nebo s našimi dětmi) nebo to vzdá. "Nezajímá?? no tak co s tebou" ... pořád mám pocit, že klasický děda je trpělivější, v tomhle můj táta třeba jo...

mým dětem odpustí to, co by mi neodpustil nikdy. A manžel má coby táta i děda dost stejný metr. Tohle je na dlouhé povídání, to není stížnost, měla jsem pocit, že dědečkové ... a babičky... prostě pak nějak fungují trochu jinak.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.