| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Parapo když si myslíš, že je to jen moje vina přečti si náš rozhovor, nemáš email tak to tu dám takhle, dohledat to lze dle datumu, ostatní holky jsem vynechala, ale jinak jsem nevynechala ani písmeno....




10.1.2010 1 32
sem dneska vážila malou a má už 9,2 kg tak už je přes 9KG

a má nějaký spurt, protože neví co by snědla, ham je nejoblíbenější slovo momentálně


Marci, jestli chceš můžu se ti za Elišku přimluvit, když tak zavolej....nebo napiš email


Holky,
díky, za palečky jsem ráda, přímluvu nepotřebuju - Eliška už je přijatá, jak píše Špendli, od loňska, takže ten zápis je pro nás vlastně formalita. Ale jsem nervózní z toho, jak se tam Eliška předvede. Loni jsme z ní nemohli dostat slovo. Ale byla jsem tam s holkama před necelým měsícem na dni otevřených dveří a Eliška mluvila i s učitelkama, takže snad to bude dobré. Osobně bych řekla, že za ten rok udělala v komunikaci obrovský pokrok, tak uvidíme.


10.1.2010 20 25
Lendul šikulka, taky hezky přibírá

Marci, já to taky pochopila, že jsi nervózní z toho, že ti ji nevezmou, že nevyjde třeba místo, protože tam nespadáte. Oni mají dát přednost první dětem co tam spadají a až pak to doplní dalšími......aspoň to tak platilo, když jsme chodili k zápisům s klukama, ale když víš, že je přijatá od loni tak je to dle mě formalita a pokrok v mluvení za poslední rok udělala docela velký


Leo,
to není spádová škola, takže kritéria pro to, komu dají přednost, jsou odlišná od běžných základních škol. Co se týká mluvení jako takového, tak tam Elda nějaký výrazný pokrok neudělala, mele úplně stejně, jak mlela už v nějakých dvou letech, doma nezavře pusu, všechny hlásky vyslovuje krásně od necelých pěti let (to začala říkat "r", které do té doby neuměla, naopak Jáňa ho říká krásně už nějakou dobu, ale zas jí nejdou sykavky), ale měla problém s komunikací v cizím prostředí a s cizími lidmi, a tam bych řekla, že je to o dost lepší. No ale nechval dne před večerem, takže se necháme překvapit.

10.1.2010 20 18
Marci, no já si pamatuji Elišku ještě před rokem, že první 1/2 hodinu u vás na návštěvě, když jsme přišli neřekla ani slovo a jen občas kývala hlavou, bych řekla, že ona nemá strach z cizího prostředí, ale z lidí vůbec. Tobě doma možná mluvila, ale my když tam přišli, tak bud šeptala po hodině někomu do ucha anebo nemluvila vůbec.....pamatuji si to, že taková byla ještě v 5 letech, janinka toho ve 3 letech namluvila víc jak Eliška v 6....a samozřejmě pokud se dítě bojí doma mluvit s příbuznými, tak co potom taková škola, kdy jsou tam ti lidi naprosto cizí.....

10.1.2010 21 14
Marci možná, že to píšu slžitě jen sem chtěla napsat, že posun v komunikaci u ní mezi 5-6 rokem nebyl tak výrazný jak ted mezi 6-7 rokem. Ted se opravdu posunula

10.1.2010 21 48
Leo,
jak jsem psala, měla problém mluvit s cizími lidmi (hlavně dospělými), a když někoho vidí 3-5x do roka dvě nebo tři hodinky jako vás, tak ač příbuzní, jste pro ni prostě cizí. Třeba ve školce mluví vpohodě od 3 let a stejně tak by se rozkoukala i ve škole, kdyby neměla odklad, navíc by tam nastupovala vlastně až o 3/4 roku později než byl zápis. Ostatně ten její komunikační problém nakonec ani nebyl důvod, proč jsme odklad zvolili, ale to by bylo na dlouhé rozebírání. Každopádně letos pro ni ten nástup do školy bude určitě snažší.
10.1.2010 21 56
Marci, ale ona nekomunikovala kolikrát ani s babičkou a dědou a ta ji občas hlídavala a brala si ji na víkendy a když k Vám přišli, tak Eliška nemluvila ani s ní.....no nevím, já napočítala naše 3x narozeniny, vaše 4x narozeniny, rodiče 2x a plus vánoce tak nás viděla za rok asi 9-10x což je skoro 1x za měsíc a něco, to mi vůbec nepřijde málo na to, aby s námi 5 leté dítě nemluvilo

10.1.2010 21 25
a dřív jsme ještě slavili i svátky, které se zrušili, aby toho nebylo moc....takže určitě nás jako malá viděla i častěji

10.1.2010 22 38
Leo,
k tomu hlídávání a braní na víkendy, jak píšeš, se raději nebudu vyjadřovat , každopádně i tak Eliška s babičkou a dědou komunikovala a komunikuje jinak, když jsme u toho jen my, a jinak, když u toho je ještě někdo cizí. Svátky - pokud se dobře pamatuju, přestali jsme je slavit někdy v době, kdy se narodila právě Eliška. Vaše narozeniny - nepamatuju se, že by se někdy slavily na 3x - vždycky jste troje spláchli na 1x (v důsledku čehož jsme na ty Jirkovy jednou i zapomněli a vzpomněli si asi až za dva měsíce ). Na Vánoce vás taky Eliška pokaždé neviděla, protože několikrát jsme se u babičky a dědy vůbec nepotkali (vy jste tam byli v jiný den než my). Na druhou stranu je pravda, že mám jednu tetu, která k nám chodí 1-2x za rok, a holky se k ní odjakživa vrhají už ve dveřích, visí na ní celou dobu a povykládají jí kdeco hned když přijde (což se poněkud míjí účinkem, neb teta je téměř hluchá ) - nikdy jsem je neviděla chovat se takhle třeba k babičce. Holt si prostě vybírají, s kým mluvit budou a s kým ne - mají svoji hlavu už odmalička. Jinak já třeba Terezku ještě neslyšela říct nic kromě brm brm a taky ti věřím, když tvrdíš, že už mluví - prostě každá matka zná své dítě nejlíp .


10.1.2010 22 20
Marci, no psala sem 2-3x počítám my 3 slavíme většiou dohromady máme narozeniny během týdne, tak to je těžké rozdělit na 3x.....počítám nás 3 za 1x a Petřík1x a Teri ta slavila narozeniny už 1x

dohromady 3x a je fakt, že jste třeba na naše narozeniny naše ani nedošli, protože jste byli nemocní, ale to je u normální u malých dětí.....

no Teri mluví klidně se sousedkou a s cizíma lidima, nevím proč nemluví právě s Vámi.....

já ti přece nepíšu, že ti nevěřím, že ti Eliška nemluvila už jako malá, já ti píšu jak jsme ji viděli my, a ty nás označuješ za cizí lidí ....je zajímavé, že když s ní byl jen Tomáš nebyla tak zakřiknutá, taky můj postřeh


10.1.2010 22 30
Marci máme narozeniny 3,11 a 12, takže to je celkově rozdíl 9 dní, no můžeme to rozdělit na moje a PETR+Jirka, ale nevím zda by jste dorazili každý víkend 2x po sobě popřát, občas je problém najít 1 termín v měsíci kdy se můžeme všichni potkat....

Dál BEZ odezvy………



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.