| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj,

zdravím zase po měsících, možná letech, já už ani nevím..
Přeci jen už jsme dávno z plínek, kojení a podobných starostí a času je čím dál méně...Ale občas nakouknu...No a zrovna se tu probírá něco, k čemu bych měla i co říct, tak neodolám ~;) .

Naše holky byly MO - BI a od dvacátého druhého týdne, kdy se poprvé zjistilo, že čekám dvojčata, nás tížila hrozba TTTS, o kterém byli přesvědčeni v Motole. Protože diagnózou to pro ně taky skončilo a informace na netu nebyly zrovna příznivé, přesunula jsem se k Apolináři. Tam sice konstatovali diproporční růst (holky měly při porodu 1,42 kg a 2,38 kg), ale TTTS nepotvrdili. Každopádně mě hlídali, každé 2 - 3 týdny kontrolní ultrazvuk a ve 30. týdnu nekompromisní nástup do porodnice na rizikové. Oddělení se tenkrát rekonstruovalo, takže jsme ležely na běžné gynekologii. Na víkendy mě pouštěli domů a vše probíhalo v pohodě, až do chvíle, kdy jsme jednou na noc zapomněly zavřít okno a já přes noc prochladla. (Nešlo regulovat topení, na pkoji bylo děsné vedro, tak se přes den prostě větralo).
Prochladnutí mělo za následek skoro čtyřicítky horečky, což mimísci odmítli snášet a ve 33 + 2 tt se rozhodli opustit moje lůno...
Od toho 22. tt jsem byla připravená na SC, nejdříve z důvodu TTTS, později i proto, že jedno z dvočat bylo uloženo příčně.
Po odtoku plodové vody mi udělali ještě jeden ultrazvuk, na základě kterého bylo definitivně rozhodnuto o SC v celkové anestezii.

Důvody:
1) disproporční MO - BI dvojčata
2) menší z dvojčat mělo odhadem z ultrazvuku 1,3 kg (o moc se nespletli)
3) B bylo příčně
4) já měla vysokou horečku

Vzhledem k tomu, jak mi bylo, jsem vůbec nebyla proti. Dali mě na přípravu, napíchli antibiotika na rychlé snížení teploty (nevím, jak to funguje, ale funguje to) a na půl desátou dopoledne naplánovali SC. Vzhledem k tomu, že plodová voda odtekla v sedm ráno, tak to bylo tak akorát.
Jenže když mě chtěli uspat a doktor kontroloval stav, pronesl větu, kterou nezapomenu:
"Tak tohle nestíháme, to už si maminka odrodí sama." To bylo přesně to, na co jsem se vůbec necítila. Jenže mě už přesouvali na porodní lůžko a než jsem se stihla uvelebit, byla na světě Péťa (ta menší), to bylo v 9:35. A pak se řešilo příčně uložené B-čko. Jeden doktor tlačil na břicho zvenku (různě ze stran, aby mimčo srovnal), druhý řešil zevnitř a v 9:55 byla na světě i Pája a kolem mě asi desítka rozesmátých doktorů (vlastně všichni, co měli být na sále při SC).

Holky byly víceméně v pořádku, jen měly otevřenou tepennou dučej, což je prý u předčasně narozených dětí běžné, Pétě pomohla léčba brufenem, u Páji to vyřešil čas, jediné, co jsme museli, bylo chodit na kontroly na kardiologii a to zhruba jednou za dva roky.
V inkubátoru byly holky asi 3 týdny, ale jen proto, že intermediární oddělení mělo plno, domů jsme šly, když holky ukončily 39. tt, Péťa v té době měla těsně kolem 2 kg.

Teď jsou holky ve druhé třídě a školu zvládají v pohodě.

Takže ono je to někdy tak, že člověk (doktor) míní, život mění...Vím, že jsem měla neskutečné štěstí, ať už proto, že jsem byla v době odtečení plodovky v porodnici (v podstatě šlo o překotný porod, i když ne doslova, od odtoku plodovky do narození druhého dvojčete uběhly přesně 3 hodiny), nebo proto, že i přes všechny předpoklady jsou holky zdravé, nebo i proto, že jsem nakonec mohla porodit přirozeně a vše dobře dopadlo...

Přeju všem, ať to také vše dobře dopadne a omlouvám se za román....jak ví "stará garda" této diskuze....já už to prostě jinak neumím ~;) .

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.