| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Susanah, máme 84-letou babičku po těžké mozkové příhodě v motolské nemocnici, babička je chudinka už v kómatu, prognózy jsou velice špatné. A k tomu všemu tam chytla tu MRSU, jak jí sestry zaváděly cévku do močáku. MRSU má v moči, nasadili jí silná ATB, ale babička tím, jak je v kritickém stavu (ošetřující dr. nám řekla, že je to už jenom na pár dní), tak jí ani léčba vůbec nezabírá. V kontrolním odběru jí má stále. Leží na izolaci, sama v místnosti, když k ní přijdeme na návštěvu, tak si musíme brát jednorázový oděv, čepici, roušku, igelity na boty a rukavice. Pak to všechno nechat v místnosti a na chodbě hned u pokoje je desinfekční mýdlo, tak tím se musíme umýt. Já jsem volala naší doktorce na středisko a ptala jsem se na tuhle bakterii a sestřička mi říkala, že je ta bakterie nebezpečná právě u těchto starých a velmi oslabených lidí. Prý tam měli asi před rokem holčičku, která měla MRSU v nose a vyléčili jí to širokospektrými ATB. S mladší dcerkou mám taky velký problém s hnisající rýmou, má je téměř neustále, momentálně dobrala Pamycon, ale doktorka už mi ho nechce psát. U nás se střídají 2 doktorky, ta druhá mi napsala penicilin naředěný jako kapky do nosu, zabralo jí to téměř okamžitě, ale to 14 dnů to měla zas. Teď má hrozný kašel, je šíleně zahleněná, zítra mažeme zas k doktorce. Jak jí začne rýma, tak hned zelená. Už mě napadlo, jestli jí to nedělá nosní mandle. Jinak ještě k té MRSE, na netu jsem se dočetla, že je to nějaký rezistentní kmen zlatého stafylokoka, velmi odolný na běžná atb, někdo ho má prý v nose, je bez potíží a je nosič. Já už se taky hrozím, jestli jsem to nepřinesla z té nemocnice od babičky domů, protože malá je teď už 14 dní hrozně nastydlá, sice bez teplot, ale ta rýma a ten kašel.....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.