| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ráda bych se na vás obrátila s dotazem na téma „Epidurální anestezie“, které se tady už několikrát objevilo.
Bohužel jsem zatím ještě bez miminka, ale asi jako jedna z mnoha hltám informace o těhotenství a porodu a díky vám zkušenějším či informovanějším jsem zde nalezla odpověď na nejeden můj dotaz.. Ráda bych se dozvěděla více informací o případných negativních dopadech na maminku, ale hlavně na miminko při využití epidurální anestezie při porodu. Udivuje mne totiž, že jsem se doposud nesetkala s jedinou negativní reakcí na toto téma. Všechny maminky, co epidurálu využily, které znám (i z vyprávění) si ho jenom chválily a nedaly na něj dopustit. Určitě ale existují odpůrci EA a já bych ráda znala jejich důvody, proč NE. Zná někdo z vás některou maminku, či její dítě, které by mělo díky využití epidurálu při porodu nějaké (i ty nejmenší) následky? Nebo, zda epidurál průběhu porodu vysloveně uškodil? Trvá takový porod déle? Je aplikace EA bolestivá? Musel být díky EA porod ukončen císařským řezem? Myslím, že porod i strach z něj je sice věc přirozená a že by všechno s tím spojené mělo pravděpodobně proběhnout přirozeně, ale nejedna má kamarádka má porod zafixovaný jako nejhorší zážitek ze svého života, byť při něm dala život svému dítěti a dokonce jedna z nich už díky svému zážitku nechce mít další dítě. Myslím, že v podobném případě by byla taková berlička jakou je epidurální anestezie, víc jak pomocníkem. Nerada bych si jednou odnesla z porodu podobné zážitky a ráda bych si EA nechala v záloze jako taková zadní vrátka, ale ráda bych věděla více. Pomůžete mi? Předem moc děkuji.
Marika
P.S. Pokud se nepletu, tak případné využití EA při porodu se hlásí dopředu a dělají se krevní testy. Snad by se nikdo nezlobil, kdybych své rozhodnutí zda ANO či NE udělala až na porodním sále, i když vím, že ne každý okamžik je pro využití vhodný a než se třeba rozhoupu, tak už nebudu mít šanci.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.