| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

já mám dceru za týden 4 roky leváka. V celé široké rodině žádný levák není, co nám je známo. Já jsem asi pravděpodobně trošku přeučený levák, umím psát i levou, ale hrabu - používám v případě nutnosti, umím levou rýsovat a vymalovávat. Jinak jsem ale pravák jak poleno.

dcera měla občas tendence dělat věci pravou, protože jsme tu tři praváci - jako třeba nabírat polívku pravou, ale všechno vycejprala a po pár pokusech vrátila zase do levé ruky. Co vzala tužku do ruky, tak do levé. Nůžky jsem jí koupila pro leváka, páč těmi pro praváka nic neustřihne a snažím se jí i věci přizpůsobovat pro leváka.

jediné co používá jako pravák je myš u PC, což ale považuji za velkou výhodu, protože má prostě levou ruku volnou (později bude moci zaráz pracovat na PC a dělat si poznámky)

Jinak jsem měla debatu před třemi dny, máme rodinou kamarádku, co učí malotřídku první stupeň a je levák - měla problém se psaním, jak učit děti, takže si to den předem předepsala na tabuli a pak už jen obtahovala pravou, aby to děti nemátlo, zrovna neměla ve třídě ani jednoho leváka. Jinak na tabuli aby si to nešudlala se jí prý píše hodně špatně.

Pak můj šéf je levák a je to taky výborný člověk, myš má přehozenou na druhou stranu a nastavenou pro leváka. Píše hrozně hezky na oko, ostatně stejně jako ta kamarádka co učí, ale přečíst to po nich nikdo nemůže :D

Dcerku nijak nepřeučujeme a ani si nepřeju, aby ji někdo přeučoval, opravdu poprvé co vzala do ruky tužku, nůžky, lžíci, tak všechno do levé. trošku jsme válčili, protože jako pravák, občas neumím jí vysvětlit, jak to má udělat jako levá, třeba něco ukrojit, okrajovat brambory a tak, musím si to dycky jakoby prvně vyzkoušet, a snažím se jí prostě co nejvíc vypomocst pomůckama buď pro obě ruky, nebo pro leváky.

Jo ještě syn od kamarádky je taky levák, mimochodem taky jediný v široké rodině.. a ještě když nad tím přemýšlím, tak manžel je asi taky částečně přeučený, protože drží jakoby ve špatné ruce hokejku na to že je pravák.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.