| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Keiko,
jestliže jsou holky takhle soutěživé, je asi škoda, že nejsou rozdělené, protože soutěživost vede často k nevraživosti....Jestliže je každá dobrá na něco, lidi je budou neustále srovnávat, což zase povede k dalším neshodám mezi nimi....A nebo časem přijdou na to, že se mohou vyměnit, protože je nikdo nerozezná, a pak už vůbec nebudeš vědět, co která umí, na co je dobrá a co by nakonec měly dělat...naopak nepostřehneš, co jim nejde a třeba pak budou usilovat o něco, na co nemají a to zklamání bude obrovské....
Neuvažuješ o jejich rozdělení v druhé třídě?
A s těmi úkoly, já to tu psala, že jsem ráda, že má každá jiné....jednak jsem se vyhla tomu, že by si je vzájemně srovnávaly, druhak jsem od začátku neměla tendenci dělat je s nimi najednou, a pak přišla i výhoda....málokdy měly obě stejné množství úkolů...takže jeden den měla víc úkolů Pája, druhý den Péťa....a ve výsledku to časově vyšlo lépe, než když by měly obě najednou hodně...4 hodiny u domácích úkolů je fakt opruz...
Doba domácí přípravy u prvňáků by neměla překročit 20 minut a to včetně čtení!!!!!
U nás to taky bývalo o trochu více, ale o moc ne...a to měla každá každý den matematiku, čtení i psaní....Obzvlášť Pája teda mívala velmi rozumnou míru (4 řádky psaní, 10 příkladů v matematice, půl stránky slabikáře..)...Velmi brzy jsme se dostali k tomu, že holky si píšou úkoly každá sama, čtení zařazujeme v průběhu tak, abych se u nich vystřídala, na ostatní úkoly přebíhám mezi pokojema a to spíš kvůli kontrole a podpisu...
V druhé třídě to máme s úkolama podobné, včetně každodenního čtení...ale opět to je na max. 20 - 30 minut....
Úkoly na prázdniny dostávaly taky a protože naše holky často jezdí někam se skautem, tak jsem to na třídních schůzkách řekla, jestli by jich nemohlo být méně, že když jedou pryž, tak to nestíháme...a hned další prázdniny neměla Péťa kromě čtení snad nic a Pája jen trochu....
Je pravda, že když je dětí ve třídě skoro 30, stihne se toho daleko méně a potom zbývá víc nadoma...ale i tak by v tom měla být nějaká soudnost.....
A to nošení úkolů, když je jedna nemocná, to máme v pohodě, i když je každá v jiné třídě...prostě o jedné přestávce zaběhnou říct, že je druhá nemocná, o druhé přestávce už mají nachystané úkoly....alespoň se dostanou o přestávce ze třídy, což jinak smějí snad jen na záchod ~;) .

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.