| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobrý večer,
dovolím si přispět s naší zkušeností s rozdělením dvojčat ... (Holky si nejsou podobné, nikdo si je nikdy nepletl, neseděly spolu ani v MŠ, ani ve škole.)

Po vyšetření v poradně na konci 1.tř. nám byla doporučena dyslektická tř., nejlépe pro obě holky, ale bohužel ne příliš milým způsobem (máme je tam dát, jinak se třída neotevře...).
Tato třída je v jiné škole, v podstatě stejně daleko vzdálená od bydliště.

Rozhodli jsme se pro jiné řešení po dohodě s učitelkou (holky dyslektickou třídu kategoricky odmítly), obě holky nadále pokračovaly spolu, ale během 2.tř. se ukázalo, že u jedné z holek bychom o tom přece jen měli uvažovat (není čistý dyslektik, byly i jiné problémy - nesoustředěnost, hypoaktivita a různé jiné, v zapisování úkolů se spoléhala na sestru, ta jí je nechtěla prozradit, naopak holka, která měla více problémy s učivem, byla opěrným bodem pro tu druhou ve vztazích) - hodně jsem si to myslela já, okolí (dospělí) se mnou příliš nesouhlasilo.

V podstatě ani v poradně mi to až tak nedoporučovali, navrhovali, že máme používat např. v matematice tabulky, v češtině zkrátit diktát (to už jí umožnila učitelka ve 2.tř.).

Nejpodstatnější pro mne bylo, že ta holka, které se to týkalo, s navrhovaným řešením okamžitě souhlasila a chytla se toho (souvisí to s její povahou, snadno se nadchne pro novou věc, ale dlouho jí nadšení nevydrží...) - byla nadšená, že to je jen její škola, jen její učitelka (předhazovaly si, která učitelka je lepší, obě se byly podívat na své nové třídy - obě měly od 3.tř. jinou učitelku).

Samozřejmě, že jsme z toho měli strach, hlavně já (většina přípravy je jen na mě, rovněž zabezpečení kroužků), mají jiné učebnice, jiné úkoly, dokonce jsme zvládli i ředitelská volna a chřipkové prázdniny, které byly jinak a rozdílný rozvrh jsem loni řešila družinou.
Letos (4.tř.)je to trošku horší, protože už do družiny nechodí (není místo), ale dá se to trošku pokrýt kroužkem, který je do 14:30 hod.

A najednou po roce "klidu", kdy konečně nemusíme tak moc dřít doma a dopisovat to, co nestihly ve vyučování a procvičovat to, co jim nejde, je tu otázka: "Mami, když mi to ve škole půjde, můžu už se vrátit?"
Já vím, je na to celé 2.pololetí, stejně tahle třída funguje jen do konce 5.třídy a pak by se dítě mělo vrátit na kmenovou školu, ale upřímně - mám z toho až strach, nejsem si jistá, nakolik je na to už připravená, zdá se mi, že když zůstane v dyslektické tř. ještě i v 5.třídě, tak to bude jen dobře...
(její učitelka mi řekla, že je to v podstatě na mě, což mi momentálně moc nepomohlo... a na jednu stranu mě to trochu překvapilo)

a taky se bojím, co to s nimi udělá, když budou zase spolu v jedné třídě a půjdou do puberty...

Tak se mějte co nejlépe a za mě dodám - nechte si sice poradit, ale dejte i na svou intuici, což já jsem bohužel v jednom případě nedala a nedopadlo to zrovna nejlépe...

Hanka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.