| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kaipo, dítě si "nezvolí" ani že se mu narodí třeba postižený sourozenec, že se mu táta opíjí a nebo že maminka nesežene práci a ty peníze nemají tak jako tak......

"Sociální cítění" je dobrá věc, ale je potřeba se naučit podívat z více úhlů pohledu, ne jen z toho svého. Povídala jsem si s kurátorkou pro mládež která působí v našem městě, jaké mají vyhlídky děti, které odcházejí z DD když jsou zletilé - kam můžou jít, jestli je tu nějaké zařízení jako "dům na půl cesty" atd. Řekla mi že není, že je jich málo. Ale - je jich málo proto, poněvadž dítě, které bylo do 18ti v DD má tak silnou touhu po svobodě, že nějaký dům na půl cesty je pro něj jen další "ústav s dohledem" a tam se mu fakt nějak zásadně nechce. Docela mě to překvapilo (naivně jsem "sociálně cítila" že "dětičky" by třeba rády měly něco zajištěného). Ale logicky vzato - je to tak...... A na OSPOD mají fůru rodin které mají třeba stanovený dohled, nejsou úplně funkční atd, a stejně se v nich rodí další děti. Nemůžeš jim to zakázat, někdy se chce říct "bohužel" ale .... taková už je společnost. Plná rozdílných lidí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.