| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Inspirovala mne jiná dnešní diskuze... Už déle podobné diskuze sleduji, ale nějaké zkoumání u nás jsem zatím odkládala. Zkoušela jsem najít i nějaké jiné info na webu, ale co jsem hledala, jsem se stejně přesně nedozvěděla. Budu ráda, když mi napíšete, co si o tom myslíte a případně doporučíte doktory, co se k tomu vztahují (neurolog, psycholog...) v Praze.
Kluk 3,5 roku - typický popis ADHD na něj úplně nesedí, jisté znaky ale má a mohly by být potenciálně problém časem ve škole.
To hlavní - nesoustředí se. Je nejroztěkanější z celé školky. Resp. nesoustředí se, když má více než jen jeden podnět. Když se do něčeho pustí sám nebo má mou plnou pozornost, zvládá.
Celkový popis: Jako miminečko lehce přimáčklý při porodu. Jako kojeneček skoro nespal, pořád vyžadoval aktivní pozornost. Doteď nesnese žádnou pasivní činnost, na všem se musí aktivně podílet. Rychle se psychicky unaví. Od malička "hyperkomunikativní", brzo mluvil, brzo ve větách, mluví pořád. Nikdy nebyl adrenaliňák, nikam se nevrhá, vlastně se dost bojí, nemá rád ani houpačky, skluzavku. Myslím, že má závratě (po tatínkovi). Má sklony být hysterický. Není agresivní, ale čím dál víc jakoby pošťuchuje. Do tří let nechtěl vůbec mezi děti, vadilo mu, že málo mluví, že do něj strkají, berou mu věci. V tom ho otrkala o dva roky mladší sestřička (na její narození reagoval těžkou regresí, částečně je doma stále na její úrovni). Zhruba do dvou let byl pohybově poměrně klidný, před porodem a pak dál je čím dál tím neklidnější. Motorickým neklidem reaguje na stres, změnu, únavu. Prostě se jakoby "motá", přešlapuje, vsedě poskakuje, dělá nekoordinované pohyby (v běhu škube hlavou apod). Že doma neposlouchá, dělá scény... to je asi normální.
Váhám, jestli prostě není jen nervově nezralý, stresovaný, jestli by nemohlo jít třeba i o nějaký typ neurózy.
Problém trochu je, že nemám hlídání a musela bych všude na vyšetření s sebou brát malou slečnu, která se bojí doktorů a jééééčíííííí celou dobu, i když se jí nic neděje. Taky se mi nechce to vykládat pediatře, chodíme k ní krátce a klučík se tam chová vcelku normálně. Dá se někam jít bez doporučení?
Díky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.