| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

pomněnko, krom tohoto

Zhruba do dvou let byl pohybově poměrně klidný, před porodem a pak dál je čím dál tím neklidnější. Motorickým neklidem reaguje na stres, změnu, únavu. Prostě se jakoby "motá", přešlapuje, vsedě poskakuje, dělá nekoordinované pohyby (v běhu škube hlavou apod). Že doma neposlouchá, dělá scény... to je asi normální.
Váhám, jestli prostě není jen nervově nezralý, stresovaný, jestli by nemohlo jít třeba i o nějaký typ neurózy.


jsi popsala naše vyšetřené dítě.... on se nemotá, nepřešlapuje, jinak vsedě poskakuje dodnes - nekoordinované pohyby nevím, nezaznamenala jsem. Jinak popis naprosto sedí.

Diagnóza ? - my jsme to řešili v souvislosti se školou, dneska je o dost starší...pouze dyskalkulie a ... nesoustředěnost.

Ve chvíli, kdy ho něco nebaví, nezajímá - po těch letech už i víme, jak to funguje, tak mu prostě ta činnost buď nejde, nebo ji ignoruje způsoby různými. Nedávno v divadle natvrdo chvíli otravoval, ve chvíli, kdy se schylovalo k hysterii jsem měla našlápnuto, že prostě já a on odejdeme...., ale zase brácha si to užíval... a co teď..., ukecala jsem přestávku, pak usnul. Vyřešil to po svém. Vzápětí se objevilo něco, co ho vzbudilo a zaujalo a konečný verdikt? "Bylo to super" - jeho verdikt.
Má štěstí na učitele, opravdu - shodují se na tom, že cokoliv nějak vyjádřitelného - od popisů po kreslení, šperkuje sešity mapkami, výkresy, je jeho šálek kávy a pohoda a jde mu. Ostatní? Už se těším na chemii a fyziku.


Za mne - může být, ale zdaleka opravdu nemusí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.