Přidat odpověď
Mám 10 let podlahovku (teplovodni napojenou na kotel ústředního topeni) ve starém kamenném dome po celem přízemí. Je to bezvadné, tepelná pohoda nesrovnatelna dokonce i s novými byty. Nepodrezavala jsem zdi, přesto z nich zmizela vlhkost.
Podlahy jsem nechala vykopat do cca 70 cm (tam, kde nebyl sklep), vetsinu výšky "sendvice" podlahy tvoří velmi hrubý štěrk. Na něm je betonová podlaha se sítěmi, pak izolace proti vode. Nasleduje cca 15-20 cm polystyrenu (pozor, MUSI byt speciální podlahovy, protože je tvrzeny, jinak hrozí, ze se podlaha bude bortit). Na tom lezi další polystyren, tentokrat se jedna o soucast podlahovkove stavebnice, je potaženy fólii a do něho jsou spínání uchycene trubky.
Ve nekterych místnostech mám zalito cca 7cm betonem (takový ten polosuchy, co se závaží na kolečku a uplacava lopatou, v jiných mam vychvalovaný lity anhydrid. Subjektivně mám pocit, ze podlaha s tím obyč betonem hreje lip.
Je třeba počítat i s povrchovou vrstvou.
Matně si vybavuji, ze cely sendvic od polystyrenu až po parkety/dlažbu ma tloušťku přes 25 cm.
V místnosti nad sklepem je experimentální podlaha - ta původní byla vykopana až na klenbu, pak je odvetravaci mezera cca 20 cm, nad niž je na nějakých pilířích něco jako "hranatý vlnity plech". Na něm je vrstva betonu, izolace proti vode a podlahovkovy sendvic.
Předchozí