| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Adino, zkus se zeptat, co baští.

Vysvětluju po x-té. Dnešní antidepresiva jsou OPRAVDU NENÁVYKOVÁ.

Lexaurin, Neurol, - seznam najdeš, nebo ti poradí lékař jsou a popíšu laicky - podle mého "vyprošťováky" pro případ nějaké akutní nouze a ano, mohou být návyková stejně jako například alkohol.
Kdyby tu byl lékař, vysvětlí ti to zcela fundovaně.

Proto i v době, než zabrala antidepresiva jsem z těchto léků měla strach, ač mi byly doporučeny - asi moc luštím příbalové letáky. Vím o sobě, že závislosti mi vznikají snadno a těžko se jich zbavuji (cigarety například).

Nic proti lidem, kteří v případě nouze podobný lék užijí, bála jsem se letět letadlem, dr. předepsal Neurol 25 mg... nakonec jsem to ustála bez léku i pro jistotu bez panáka.... to jsem byla pyšná.
Možná jsem sama proti sobě, ale u nás se běžně léky neužívají ani Ibalgin, Ibuprofen atd... v případě nouze ano, bolest hlavy (ta moje) není případ nouze. Mám prostě blok vůči lékům jako takovým, nejen vůči nim. - Například vůbec nemůžu jeden volně prodejný lék, prostě se po něm "sjedu" a vypadám asi jako tvoje kamarádky.

ANTIDEPRESIVA NEJSOU NÁVYKOVÁ, v případě, že budeš čekat zázraky první dny užívání, smůla, spíše to bude horší a vysazují se pomalu a postupně (ta, co jsem brala opravdu ano) - zkusila jsem to rychle a znovu jsem začala brát - sníženou dávku.

TAK UŽ SI O NICH, PROSÍM, NĚCO PŘEČTI, než šmahem napíšeš, že baští Antidepresiva, osobně bych spíš vsadila na to, že berou tyhle pilule první pomoci a dlabou je jak lentilky, ale to je opravdu o něčem jiném.

A nemyslím to zle ani tě nijak napadnout, řešila jsem to 8 let zpátky, kdy psychiatr byl... opravdu.. "jako jsi cvok?"

Od té doby říkám kamarádkám, které s tím přijdou... "no tak jim řekni, že jsi hafík - místo pozdravu sdělíš haf, haf..., co s nima jako?". Dneska už je to snazší díky internetu, informacím v médiích, tohle bylo ve Všechnopárty opravdu mnohokrát rozebrané docela dobře a s nadsázkou.

Fundované informace najdeš na internetových serverech, klidně pošlu odkazy.

JDE O NEMOC. Za zlomeninu... bohužel - rakovinu - se nikdo nestydí, tohle je rakovina duše.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.