| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ahoj všem
jsem normálně snad docela vzdělaný člověk, ale jakmile vstoupím na jakýkoliv úřad, stane se ze mě idiot. A to dokonce i když jde jen o poštu. Je to dědičný, moje maminka to má taky. Nikdy nezapomenu jak jsme jednou chtěly zařídit, abych jí mohla vyzvedávat balíčky. Dostaly jsme jakýsi papír o zmocněncích a zmocnitelích a půl hodiny poslouchaly paní za přepážkou, kterak se do toho sama zamotávala tak intenzivně, že nakonec prohlásila zmocněncem sama sebe. Po půlhodině tohoto vystoupení moje maminka, která snad v životě neřekla sprostý slovo zařvala něco o prd.li a musela jsem jí skoro vystrkat ven.

Za několik let jsem si na to vzpomněla, když jsem chtěla zařídit to samé pro manžela. Opět jsem dostala přednášku o zmocněncích a zmocnitelích, nafasovala domů příslušné papíry a snažila se je poctivě s manželem vyplnit. Ale nějak jsme se nemohli shodnout kdo se má koho zmocnit a kdo z nás dvou bude zmocněnec a zmocnitel a tak jsme za stálého řehotu nechali věc vyšumět.

No a dnes jsem s malým synkem podstoupila kolečko finanční úřad-vzp. Už na finančáku se u něj projevily moje geny, když synek nadšeně řval "bábo bábo nazdar", takže jsem rudá až na zadku vhodila papíry do okýnka a doufala, že ty správný. Z tramvaje jsem pak telefonovala mamince, jak to tedy mělo být. Mimochodem, ačkoliv nemám žádné potíže a dluhy, jakmile vstoupím na úřad, je ve mně malá dušička a cítím se tak nějak provinile.

Na VZP se ze mě stal opět šimpanz. Potřebovala jsem vysvětlit co pro mě platí, kdy se z mé živnosti stane hlavní pracovní poměr a kdy tudíž musím povinně začít odvádět zálohy. Zatím totiž platí můj zaměstnavatel. No paní cosi vysvětlovala, argumentovala nějakými výpočty, výsledek je ten, že nechápu absolutně vůbec nic a budu si na to muset sjednat nějakýho poradce. přitom je to zjevně jednoduchá věc, kterou všichni chápou. Synek tam zase vybalil nějako perlu jako "bábo ukaž", takže jsem musela co nejrychleji vyklidit pole.

Prostě letos zase úřady a já 100:1

Taky máte podobnou chorobu ?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.