| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Cairo, promiň, ale tímhle mě nedojmeš. Kdykoli si tu nějaká diskutující stěžuje, jak je s dětmi neustále sama a skoro nikdy jí skoro nikdo nepomůže, tak se dříve nebo později ukáže, že ono to zdaleka není tak žhavé a že dotyčná tráví bez dětí víc času než já. Vím, že Tvůj manžel má několikrát do týdne 24 hodin službu, ale nevykládej mi, že ji má 24 hodin denně 7 dnů v týdnu a že nikdy není doma. A pokud si vzpomínám, tak jsi kdysi v jiné diskusi psala, že jste si druhého synka přivezli s manželem z dovolené z Alp. Můžu se tedy prosím zeptat, kdo ten týden hlídal toho prvního, tehdy 13měsíčního synka?

Pro ilustraci - mám děti 26 měsíců od sebe, jsou hodně živé, manžel má náročné zaměstnání, domů se denně vrací mezi 18. a 20.hodinou, několikrát ročně odjíždí služebně pryč. Kdybych neměla blízko babičku, která mi s dětmi ráda vypomůže, tak si jednou dvakrát do týdne najdu nějakou paní na hlídání, protože jinak bych se zcvokla a děti také. Prostě znám svoje limity, nejsem perpetuum mobile a nehodlám mateřství pojmout jako boj o první místo v nepsané soutěži "světice století". Moji synové jsou ve věku, kdy nutně kolem sebe potřebují mít i jiné lidi. Pomoci babičky si nesmírně vážím, ale nezneužívám jí. Moje děti ještě nikdy nebyly samy s nikým cizím (pokud nepočítám asi tak 2x10 minut s mojí kamarádkou, než jsem doběhla do krámu nebo domů pro kyblíček), ten starší začne do školky chodit až ve 4,5 letech, a to nikoli proto, že bych byla jako matka bůhvíjak úžasná, ale prostě jsem měla štěstí, že jsem si to mohla zařídit jinak. Staršího jsem měla od sebe nejdéle pryč týden (byly mu tehdy 3), mladšího dvakrát přes noc. Od narození dětí jsem neměla ani jeden zcela bezdětný víkend, ovšem důvod je ten, že jsem zatím prostě neměla tu potřebu. Kdybych opravdu chtěla, tak si ho zařídím. Na regeneraci bez dětí mi stačí chvilka, ale kdybych ji neměla, tak mi hrábne a dětem nejspíš taky. Rozhodně si nemyslím, že matka musí stát dětem za zadkem x let 24 hodin denně. A nedávno jsem tu ostře vystartovala v diskusi, v níž byla zakladatelka označena za sobce, protože jde jednou týdně cvičit od 1,5 leté holčičky, která mezitím doma velmi pláče.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.