| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kam s dětmi do restaurace

Tedy, asi jsem ve třiceti staromódní, ale nějak mi uniklo, kdy se tak radikálně změnil postoj společnosti k veřejnému kojení. Od mala mě doma vedli k tomu, že slušný člověk se na veřejnosti do naha nesvléká, nemočí, neplive… Ukazovat veřejně to, co má člověk obvykle pod plavkami se prostě nesluší, když už, tak snad tak někde u rybníka a podle situace. Uznávám veškeré logické argumenty, že kojení je pro dítě výhodné do co nejvyššího věku, že matka nemůže být vždycky v daný moment doma, že je zhovadilost dávat dítěti láhev místo MM pokud je MM k dispozici, že matka není povinna MD strávit v ústranní atd atd. Dost důvodů ostatních maminek mi vyznívá pochopitelně. Pobuřuje mně snad jen postoj „já jsem matka a budu si dělat všechno co chci a vy mě bezmezně respektovat musíte, já nemusím respektovat nic a nikoho“. Jenže tam jde spíš o aroganci než o kojení.
Občas vídám v pasážích obchoďáků a na lavičkách u frekventovaných cest maminky, jejichž kojení by se opravdu nedalo považovat za decentní a jejich počínání nelze nevidět. No, ten pohled, jemuž se v takových případech nelze vyhnout mě nezabije, jen to na mně působí jaksi divně. Já bych se prostě cítila trapně, kdybych se měla svlékat uprostřed davu oblečených lidí, bylo by mi to nepříjemné, nemám ráda podobnou ztrátu soukromí. Celkem chápu maminky, které dítě nenápadně nakojí podle potřeby a nedělají s tím vědu. Nechápu maminky, které nemají zábrany kojit úplně kdekoli a sednout si tak, aby je opravdu nešlo přehlídnout, svléknout se tak, aby nešlo nevidět. Vám „ostentativní“ kojení připadá vhodné a normální nebo jsem divná já? o)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.