| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tenhle víkend jsem pěkně vyzuřila. Mám celkem hodné děti (skoro 3 roky), v zásadě ohleduplné, přitom jsou temperamentní, avšak neútočné. Rády navazují kontakty s ostatními dětmi, a to i neznámými na pískovišti. Prostě si s nimi začnou povídat, vyvekslují hračky a podobně.

Nejsou ale zvyklé na bezdůvodnou agresi a neumějí se bránit.

Samy nikomu hračku jen tak neseberou, ale když jim ji vezme jiné dítě, většinou jen tak koukají, nebo si ji za chvíli zase vezmou zpátky.
Včera u nás ale byla holčička, o rok mladší, neuvěřitelný agresor, matka ji nechala, ať si dělá, co chce, dokud jsem 3x nevystartovala. Pak začala něco naprosto nepřesvědčivě brblat. Holčička brala mým dětem naprosto cokoliv, co měly v ruce, v herně se chovala jak dynamit (všechno kolem ní lítalo), bezdůvodně je bouchala různými věcmi, na pískovišti je shazovala a odstrkovala. Pak si moje dítě lehlo na deku, načež ta dvouletá tygřice na něj skočila, zalehla, začala líbat a oslintávat. Vrhala se i na vzorného chlapečka, co u nás byl taky na návštěvě. Taky koukal docela vyjeveně.

A teď kardinální otázka:
Jak nejlépe zvládnout podobnou situaci tak, aby děti pokud možno pochopily, že se musejí bránit a zároveň je nenechat psychicky vydeptat, aby nepřijaly postavení oběti?
Nechat je, ať si to vyřídí samy nebo bránit? Seřvat před dětmi matku agresora?
Co praví klasik, a jaké jsou vaše zkušenosti?

Věřím, že až takhle agresívních dětí moc není, navíc znám z vyprávění situaci u holčičky doma, a ta moc růžová není, rodiče prostě nezvládají ani sami sebe. Ale takové děti existují jsou a moje děti by na ně měly být připraveny.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.