| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Brzy jsem odeslala, měla jsem ještě takovou doušku.

Elííí, jsem křesťan a ano, jsem svatá. Není na tom nic k smíchu ani nic nabubřelého. Být svatý neznamená být bez hříchu, dokonalý, neposkvrněný, ale být zasvěcený Bohu, náležet Mu. V listech, které psal apoštol Pavel, se na úvod objevuje: "Svatým (bratřím) tam a tam", načež začne tento Pavel upozorňovat na prohřešky, kterých se tito svatí bratři dopouštějí. Ve vyznání víry taky říkáme, že věříme ve společenství svatých (= svatých obcování), toť celá církev Kristova a svatý každý, kdo je v ní a následuje Ježíše.

Pokud si křesťané, které znáš, myslí o sobě, jak jsou skvělí a bez hříchu, to je zase na jinou debatu.

Teď už nereaguji ani tak na tebe jako na něco, co jsem tady taky četla; Pán Ježíš za nás zemřel, za naše viny. Zrovna v těchto dnech je to zvěst ještě aktuálnější. Zemřel za všechny naše hříchy, všechny je vzal na sebe a vykoupil nás ze zaslouženého trestu svou vzácnou krví. To neznamená, že je v pořádku bez rozmyslu hřešit s přístupem "No co, však já se z toho vyzpovídám a bude mi odpuštěno", ale znamená to zároveň, že když klopýtneme, upadneme, sejdeme z cesty, prostě zhřešíme (což se stane, protože hřešíme všichni), máme s vírou v Pána Ježíše jistotu odpuštění. Je to ta víra, která nás zachraňuje, víra, která nás spasí. Nic jiného než upřímná víra. Nemluvila jsem teď o nutnosti pokání, protože kajeme se jen tehdy, jestliže si svůj hřích uvědomujeme, zatímco hřešíme dále nevědomky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.