| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď



1.krok - spasení
.."Kdyby Bůh požadoval naší dostatečnost, byl by to velice nespravedlivý Bůh, protože by bylo hodně lidí, kteří by nebyli schopni spasení dosáhnout..." Spasení je dar. Ke spasení nepotřebuješ nic víc, než přijmout Ježíše, jako svého Pána. Žádný skutek ti ke spáse nepomůže!(N)
(Římanům 10,9) Vyznáš-li svými ústy, že Ježíš je Pán, a uvěříš-li v srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen. 10Víra v srdci vede ke spravedlnosti, vyznání ústy pak vede ke spáse.
Matouš 10,32 Kdožkoli tedy vyzná mne před lidmi, vyznámť i já jej před Otcem svým, jenž jest v nebesích.


Pripomen mi prosim, kdo vyslovil v Pismu sv.zapsana slova "Budte tedy dokonali, jako je dokonaly vas Otec v nebesich.."(Tabitha)

Dokanalý můžeme být, ale jen v Kristu a skrze Krista. Hříšník(nespasený) nikdy dokonalý být nemůže.(Natenela)

Ano, i nase nejlepsi skutky byvaji obvykle poskvrneny a poruseny nasim SPATNYM ZAKLADEM /porusenou prirozenosti/, ktery je v nas.(T)
Znovuzrozený člověk má základ v Kristu, tedy není žádný špatný základ, ale je nové stvoření!(N)

2.krok – nové stvoření
2.Korintským 5,17 Protož jest-li kdo v Kristu, nové stvoření jest. Staré věci pominuly, aj, nové všecko učiněno jest.
Nevlíváš tedy čistou vodu do nádoby, která páchne, ale Bůh při znovuzrození učinil zcela nové stvoření, staré pominula a hle je tu nové. Starý hříšník zemřel a je tu svatý člověk.(N)

Kdyz vlijeme cistou vodu do nadoby, ktera pachne,nebo drahe vino do sudu, ve kterem zustalo byt jen TROCHU stareho zkazeneho vina, k cemu dojde?
Voda se zakali a vybrane vino se zkazi..
Tak je to i kdyz B-h vleje sve MILOSTI /lahodne vino ci nebeskou rosu/ sve lasky, do nadoby nasi duse, zkazene dedicnym i osobnim hrichem..B-zi Dary se poskvrni spatnym kvasem a spatnym zakladem, ktery v nas vina zanechava..
Nase skutky i ty nejvznesenejsi cnosti jim byvaji "nacichle"..
Je tedy velmi dulezite, abychom USILOVALI ze vsech sil, zbavit se vseho co je v nas spatne, chceme-li dosahnout DOKONALOSTI, ktetou nemuzeme ziskat jinak, nez spojeni s Kristem.
Abychom se zbavili sebe samych, je nevyhnutne ve svetle Ducha sv. dobre poznat svuj SPATNY ZAKLAD.Proc by jinak vyzadoval Pan pak po tom, kdo ho chce nasledovat, aby se zrekl sebe sama ???(T)

3.krok obnovení mysli
Ten, kdo je nové stvoření nemá žádný špatný zálkad, není to žádný omilostněný hříšník, ale přešel z temnoty do světla, není již ďáblovým dítětem, ale Božím. Má úplně jiný statut. Co dál… Nyní si máme začít obnovovat myšlení Božím slovem
Efeským 4
Staré a nové já
17Naléhavě vás proto v Pánu vyzývám, abyste už nežili jako pohané podle svých marných myšlenek. 18Nevědomost pramenící z jejich zatvrzelého srdce jim zatemnila mysl, takže jsou odcizení od Božího života. 19Otupěli a oddali se nestydatosti; páchají všemožnou nečistotu, ale nemohou se nasytit.
20Tomu jste se však od Krista nenaučili! 21Poněvadž jste ho uslyšeli a poznali pravdu, která je v Ježíši, 22odhoďte už svůj dřívější způsob života i to staré já, které je zkažené a plné klamných tužeb. 23Obnovujte ducha své mysli 24a oblékněte se do nového člověka stvořeného k Božímu obrazu, plného spravedlnosti, svatosti a pravdy.
25Odhoďme tedy lež a každý „říkejme jeden druhému pravdu“ – jsme přece údy téhož těla! 26„Hněváte-li se, nehřešte;“ zkroťte svůj hněv, než slunce zapadne. 27Nedávejte místo ďáblu. 28Zloděj ať přestane krást a začne pracovat. Ať se slušně živí vlastníma rukama, aby se měl oč podělit s tím, kdo má nouzi. 29Z vašich úst ať nevychází nic zlého; vaše slova ať jsou dobrá, posilující tam, kde je potřeba, a užitečná těm, kdo je uslyší. 30Nezarmucujte svatého Božího Ducha, jehož pečetí jste byli označeni ke dni vykoupení. 31Veškerá hořkost, hněv, zuřivost, křik i urážky ať vás opustí spolu s veškerou záští.
32Buďte k sobě navzájem laskaví a milosrdní. Odpouštějte si navzájem, tak jako Bůh v Kristu odpustil vám.
Nyní jsi nové stvoření, ale to neznamená, že se hned jako nové stvoření budeš chovat. Je třeba změnit svůj dřívější způsob života i to staré já, které je zkažené a plné klamných tužeb. Staré já, které je zkažené pochází z dob, kdy jsme žili jako pohané. Jsou to staré zvyky, chování, uvažování a skutků. Obnovením mysli, začínáme žít život toho nového člověka, už nemusíme žít starým způsobem, máme k tomu milost od Boha. Ale tenhle krok hodně křesťanů neudělá. Nechtějí se začít chovat jako nové stvoření a žijí tím starým způsobem života, to ale neznamená, že by uvnitř nové stvoření nebyli ( viz. Ovina a její známá). Bůh je obnovil při spasení, oživil jejich mrtvého ducha.(N)

Kdybychom se nemeli vubec NAMAHAT o svou dokonalost /s pomoci B-zi/, jak to tady chces namluvit druhym , ze sve falesne "spokojenosti" se svoji virou a se sebou / jak z toho co uvadis logicky vyplyva/,
jak tedy do tohoto tveho konceptu "poznani" B-ha a ceny toho, co pro nas vykonal a co Mu nekonecne dluzime, chces vylozit Kristovo ZLORECENI NEURODNEMU FIGOVNIKU, nebo ZAVRZENI NEUZITECNEHO SLUZEBNIKA, ktery nic nevytezil ze sverene hrivny??
To vse nam pouze dokazuje, ze Kristus PRAVEM OCEKAVA patricne OVOCE, za svou sv.KREV, kterou nas tak draze ZISKAL za sve "nevolniky z lasky", jak to uvadi Pismo..Ovoce z nasich chatrnych osob, totiz nase dobre skutky, ke kterym nam SAM dela prilezitosti, tim jak vede nase zivoty..
Protoze tyto nase dobre skutky, patri jedine a spravedlive JEMU pro Jeho vetsi slavu..
Ef.2:10 - Creati in operibus bonis in Christo Jesu
/Stvoreni pro dore skutky v Kristu Jezisi/ (T)

Nyní všechno co dělám nepochází již ze mě, ale z Krista, nemám se čím chlubit, jen Kristem. To, že žiješ s Kristem znamená, že se mu stále připodobňuješ. Ano, Bůh po nás chce, abychom činili dobré věci, ale spasení s tím nesouvisí. Je to láska ke Kristu, která mě vede k dobrým skutkům, je to obnovování mysli, které mě vede ke skutkům, je to zapouštěním kořenů do Něho. Do mého srdce byla vlita Kristova láska a díky tomu jí můžu dávat dál. Vše co dělám mi dal Kristus. Hřivny jsem dostala od Ježíše a hodlám je zhodnocovat jen pro Krista a skrze Krista. Nemám nyní nic, co by bylo mé a nemám se tedy čím chlubit. Jediná moje dostatečnost pochází z Krista. Nedělám dobré věci, abych se zalíbila nebo zavděčila Bohu, to prostě nejde. Dobré věci dělám, protože miluji Boha a Boha miluji, protože On porvně miloval mě, tedy také to je zásluha Boha, né moje(1.Janova 4,10 V tomť jest láska, ne že bychom my Boha milovali, ale že on miloval nás, a poslal Syna svého obět slitování za hříchy naše.)(N)

Koloským 2
6Když jste přijali Krista Ježíše jako Pána, pak v něm také žijte. 7Zapusťte v něm kořeny a budujte se na něm, posilujte se ve víře, jak jste se naučili, a s vděčností v ní rosťte.
8Dejte si pozor, aby vás někdo neunesl prázdným klamem filosofie založené na lidské tradici, na principech světa, a ne na Kristu. 9V něm je tělesně přítomná veškerá plnost Božství, 10a tak jste naplněni v Tom, který je hlavou každé vlády a mocnosti.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.