| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Cimbur, každá terapie ti zabere jen, když jí věříš, když si o tom myslíš svoje, nezabere ani KBT, ale já psala, že KBT zabírá více méně každému, u dynamické je to složitější, ale nejde o uvěření, mluví se o pocitech a zážitcích, o tom, co jde lavou, psycholog více poslouchá, než používá techniky, někdo nepoužívá techniky žádné. Dynamická je hlubinná. To znamená třeba já jsem se jako malá chtěla zavděčit tátovi, aby mě ocenil... a dělám to dodnes v podstatě u všech, už vím, kde se to bere a až po pochopení toho a mávnutím rukou nad tím, přiznáním si, že tátovi se nezavděčím nikdy, aspoň ne tak, aby přiše a pohladil mě po hlavě a řekl, že jsme šikovná. Moc se mi ulevilo... přitom taková blbost ~t~ v KBT bych si cvičila techniky a způsoby, jak s lidmi jednat, abych nepodlézala.

Mě zaujalo jednou, když jsme něco povídala na terapii a terapeut seděl, já myslela, že snad umřel ~t~ a nadala jsem mu, že mě neposlouchá a on zopakoval všechno, co jsem řekla a svými slovy a naprosto přesně, to bylo pro mě tak důležitý...
Na druhou stranu taková nácvikovka při fobiích (KBT), jo, s mou arachnofobií si analýza zbla neví rady, přitom např. postupné vystavování na mě zabírá perfektně, jen jsem došla zatím k středně velkým pavoukům, velký fáááákt nééé! ~t~

Obě metody jsou super, jen jde o to, co chce klient, jaký způsob mu sedí víc.

Howgh, zase zeveřuju počítač ~k~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.