| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj Heleno,
až teď jsem narazila na Tvou diskuzi.
Když se podíváš na témata v šikaně, tak se dočteš co se stalo našemu synovi.
Jen Ti chci napsat, že našemu synovi se to stalo 11.4., s komplet zprávami jsem to byla 13.4. nahlásit na PČR, kde to sepsali jako vysvětlení. Na to si dej pozor. Tento postup se totiž řeší - jak nám bylo vysvětleno - na MÚ jako přestupek a konfrontují tam Tvé dítě s agresory. Ne.
Musíte podat rovnou trestní oznámení. Jestli můžeš, tak zavolej na OSPOD a poraď se s nimi.
Na naší obvodní PČR to leželo víc jak 14dní a nic se nedělo. Na úřadě pro vnitřní kontrolu PČR nám řekli, že ten vedoucí na místní PČR pochybil - v takovýchto případech se musí jednat rychle. Správný postup je, že podáte trestní oznámení a oni by měli správně vše jen sepsat a okamžitě předat na kriminálku, a to bez ohledu na věk agresorů. Zároveň požádejte OSPOD o pomoc - ty ženské mi poradily a docela mě nakoply, daly mi kontakt na státní zástupkyni, která se těmito případy zabývá. Zároveň jsme si zajistili advokáta, který nás zastupuje a vše za nás vyřizuje.
Už je to měsíc co se to stalo a agresoři jsou stále vysmátí. Jediný kdo zatím něco dělá je advokát. Doufám, že je to celé doběhne.
Jsem naštvaná na tenhle stát, na naprosto nefunkční systém, kde si hajzlové můžou dělat co je napadne a všechno jim projde. Oběti nezbývá nic jiného, než že to bude silná osobnost a půjde dál.

Dál Tě chci upozornit, že následky, tedy ty psychické, jsou pomalé a plíživé. Třeba náš syn pak vypadal v pohodě, ale teď to všechno leze ven. Je velmi ostražitý, ve škole je ve stresu, aby nezůstal nikde sám, horší se prospěchově. Třeba jak jsme teď hráli hokej s USA, tak se mi tu málem rozbrečel a šílel z toho, že jak tam do nás amíci ke konci šili a pyk si plácli, tak říkal, že to dělají stejně jako ti co někoho šikanují, proč naše šikanují, no hele, psycho... fakt.

Vážně uvažujeme o psychologovi - zeptám se učitelky na tř.schůzkách, případně jestli by nám doporučili někoho na OSPODu.

Přeji hodně sil a bojujte!!! Musíte, protože to je kdo z koho a jestli z toho vyjdou kluci bez úhony, tak to abyste se nakonec nemuseli opět stěhovat!
Ale zlu se nesmí ustupovat, je potřeba to utnout, musíte. Kvůli vaší dceři, i kvůli těm klukům!

Držím palce ~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.