| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

já osobně mám narozenou holčičku ve 26.+0 t.t.. narodit se musela kvůli protilátkám v krvi. upřímně řečeno,byly to boje už od nějakého 18.t.t.. nakonec jsme to ustály až do toho 26.tt.,kdy nám konečně mohli přes pupečník provést transfuzi. čekali až do krajní situace,kdy dítě více vážilo a šance na přežití větší. no,nakonec ji museli hned vyndat,protože nastaly při zákroku komplikace se srdíčkem.měla 890g a spadáme také do extrémně nezralých dětí.
komplikace samozřejmě byly,u nás to bylo nejhorší s dýcháním a plícemi prostě vůbec,ale dcerka nakonec vše zvládla,byla bojovnice.chvilky byly kolikrát hodně těžké a na hranici,ale zvládla to:-). rok jsme cvičily,pozadu jsme ve vývoji též,ale jinak je to naprosto čilá,krásná,zdravá holčička,na které není vzhledově rozhodně poznat,že se narodila tak malinkatá.

poznala jsem to tedy i z druhé strany,ne jen z doslechu a nějakého čtení někde..musím říci,že záleží opravdu na dítěti,jak životaschopné je a může být nar. ve 26.t.t. nebo 24.tt. a může to být stejné nebo naopak u toho ve 26.tt horší. takhle to říci nejde. samozřejmě čím dříve je dítě narozené,tím větší jsou rizika a možné následky.ale nejde to každopádně nějak zevšeobecnit.~a~ záleží na samotném dítěti,jak silné ve skutečnosti je..lékaři jsou samozřejmě nepostradatelní,ale jak říkají-záleží hlavně na tom malém tvorečkovi,jak bude bojovat a zda chce.oni jsou mu jen nápomocní..strašně je obdivuji,je to vážně poslání a mnohdy lékaře mrzí,jak někde prezentují tyto děti a ukazují jen to nejhorší. paní dr. mi říkala,že vždy když to vidí,tak to obrečí,že ty děti tak piplají a výsledky jsou dobré a v tv vždy ukazují ta nejhorší postižení a vypadá to,že jejich práce není moc záslužná. NESMYSL,nebýt jich spousta dětí by tu nebyla a měli by být za to opravdu náležitě ocenění.my jim budeme vděční napořád,že naší holčičku máme~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.