| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tylity,

myslím, že k tomu máš od počátku takový nezdravě napružený přístup. Četla jsem trochu Tvé příběhy tady na rodině a tohle neříkám proto, že bych se do Tebe chtěla jakkoli navážet, spíš abych Ti v dobrém ukázala, že všechny vztahy nejsou patologické a že to jde i jinak (protože je mi celkem jasné, že když někdo prožil a možná ještě zčásti prožívá soukromé peklo, bude mít na některé věci zkreslený pohled, a kdyby se to stalo mně, tak by se mi dost ulevilo, kdyby mi někdo naznačil, že to s tím světem není tak špatné, jako si já v nejčernějších scénářích maluju).

Takže za mě: vztah svéprávných (pra)rodičů a dospělých dětí by měl být vztahem dospělých lidí. Když si ti mladí pořizují děti, měli by tak činit s vědomím, že starost a péče o ně je JEJICH primární odpovědností. Rozhodně by neměli uvažovat stylem "já si pořídím dítě a je zcela samozřejmé, že ho frknu na hlídání (pra)rodičům a pojedu si dál po svojí lajně.

Ti "staří" už si svoje "odpracovali" na svých dětech, a je jejich naprosté a legitimní právo říct "milá dcero, milý synu, jsem v důchodu a konečně mám čas na uskutečnění těch a těch svých plánů (případně jako u Tebe - ještě pracuju a mám malé dítě) takže je mi líto, ale na pravidelné hlídání opravdu nebudu mít kapacitu".

Takže pokud by mladí chtěli/potřebovali hlídání a vztahy tam jsou opravdu zralé, tak je legitimní se zeptat "mami, prosím Tě, nemohla bys.." a babička po pravdě řekne, zda by mohla nebo nemohla. A dospělého zralého člověka ani nenapadne, aby se kvůli tomu urážel.

Pokud ti mladí toho vyžadují neuměřeně, tak je to samozřejmě blbé, a je na tom rodiči, aby je odkázal do patřičných mezí. Pokud se jim celý život "obětoval", tak to samozřejmě budou "chroupat" hůř, protože jsou třeba rozmazlení sobečci a dá jim práci pochopit, že rodiče tu opravdu nejsou jen pro ně. Ale to je problém vztahu mezi nimi a troufám si tvrdit, že ne každé dítě je psychopatický hajzl, který se zatvrdí a začne kvůli tomu toho rodiče nenávidět.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.