Tak k tomu je zajímavý odkaz třeba zde: http://www.usmilitary.estranky.cz/clanky/vietnamska-valka/branna-povinnost-a-odvod/
Mj. se tam píše, že na začátku Vientamské války tvořili odvedenci (tj. ti co narukovat museli) pouze 20% bojových jednotek. To číslo se postupně navyšovalo, ke konci top bylo 70%.
Další otázkou je, jaké zastoupení měly ženy v kruzích (vláda, kongres...), které o poslání US jednotek do Vietnamu rozhodovaly (odpověď je jasná).
Mně prostě přijde uhugem nadnesená situace ve smyslu "muži vyslaní jinými muži do džungle na druhém konci světa aby tam stříleli žlutý komouše a umírali ve smradlavým bahně mají přece větší nároky než ženský co sedí doma na prdeli a vyšívají goblény" absurdní a není to podle mne moc vhodný argument. /a jinak v kontextu s počtem mrtvých vojáků i civilů (včetně žen a dětí) z řad "Vietnamských domorodců" u mi to přijde až jako rouhání/
A konečně, jak poznamenala Petra Neomi, ve Vietnamu bojovaly a umíraly i Vietnamské ženy (a mají z toho taky prd).
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.