| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pippi, ne manžel je čistokrevnej Čech, já jsem hm, jak to říct...:-) "národnostní menšina žijící v ČR", která vychodila české školy v ČR v češtině a češtinu má jako první mateřskou řeč.
Jazyk mojí národnostní menšiny jsem slýchávala v dětsví jenom když se moje máma bavila se svojí mámou, mojí babičkou, která česky uměla špatně a z ukolébavek.
V dospělosti jsme s manželem žili v zahraničí, a jazyk mojí národnostní menšiny jsem se tam přirozeně doučila. Nicméně i tak bych řekla, že ho mám někde v podvědomí částečně uloženej zřejmě už z dětství, protože s ním mluvím citlivějc než manžel, který jím sice mluví dobře, ale cítí ho jako naprosto cizí jazyk. Já ho cítím jako druhý mateřský jazyk. A nejedná se o angličtinu.

Proto jsem psala, že zakladatelka musí mít jako první bod k AJ nějaký hezký, láskyplný vztah, aby dokázala na děti mluvit trvale tím jazykem - o to víc, že český okolí ji i dítě bude přirozeně tlačit spíš do češtiny, zvlášť v MŠ.

Já mám u svých dětí výhodu, že už momentálně navštěvují školu národnostní menšiny, kde se potkávají s podobnýma mišmaš dětma, takže jim na našem uspořádání v tuhle chvíli nepřjde nic divnýho a přechody mezi jazyky zvládaj dobře.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.