| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Můžeš mu/jí zavolat. A říct, že je Ti blbě. A on/ona si s Tebou povídá. Poslouchá Tě.

Já znám, jak je snad patrné, všechny fáze deprese z vlastní zkušenosti, takže vím, jak jsou někdy ty úplně nejjednodušší věci těžké. Ale člověk musí neustále trénovat. Doporučuju film:

http://www.csfd.cz/film/12276-a-co-bob/

Sice to není vyloženě o depresi, ale to nevadí. Sám film člověk pozitivní naladí a navíc si z toho odnese "dětské krůčky". Tak to totiž. Spadneme, vstaneme, a znovu ťapkáme vpřed. Někdy máme pocit, že už to dál nejde, ale nějak to překonáme, a jdeme dál. Deprese je pro spoustu z nás partner na celý život. Na rozdíl od životního partnera bohužel docela věrný a stálý. Tak je třeba si na něj zvyknout. Naučit se s ním žít. Naučit se s ním komunikovat. Poznat, kdy nás chce zase dostat a zkusit to s ním nějak zaválet. Naučit se poznat, co mu "chutná" a co ne. A to, co mu chutná, mu nedopřávat a naopak dělat to, co mu nechutná. Já vím, že je to fuška a samotnému mi to vždycky nejde. Znám ty chvilky. Já mám prakticky dokonalou metodu, jak se udržet mimo depresi po hodně dlouhou dobu. Mám metodu, jak se dostat ze začínající deprese - dýchaní, meditace - a stejně mě deprese občas zaskočí a než se vzpamatuju, jsem ve stavu, kdy sice naprosto přesně vím, co bych měl udělat, ale prostě už se mi nechce. Připadá mi, že nemá cenu se snažit. Že to dá moc práce a nic z toho není. Že je lepší jenom tak ležet a vegetovat. No tak ležím, a vegetuju. A ono to pak přejde. A to taky poznám - kdy to vyležím, a kdy mě začnou napadat nebezpečné myšlenky. Když mám pocit, že bych mohl nebezpečným myšlenkám pomoci, volám. A třeba za někým jedu, abych v té krizi nebyl sám (protože žiju sám). Jo, opravdu se toho dá hodně naučit...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.