| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Milá paní Mariko,

po přečtení všech příspěvků, které Vám měly usnadnit rozhodování, Vám vůbec nezávidím, protože to asi bude pro Vás ještě komplikovanější. Odpovědi jsou totiž do značné míry subjektivní.

Objektivnější názor byste mohla obdržet spíše od ženy, která rodila dvakrát - jednou "s" a jednou "bez" - a ani to nebude úplně to pravé, protože dvakrát do stejné řeky nevstoupíš.

Co se týče možných zdravotních komplikací, odpovědi matek bych brala trochu s rezervou a fakta bych se snažila získat spíše od lékařů (v některých odpovědích se zaměňují pojmy "spinální" a "epidurální", kde je tuším rozdíl právě v oněch bolestech hlavy).

Odpovědi matek jsou pro Vás cenné spíše z hlediska jejich pocitů při porodu bez EA nebo naopak s ní.

Objektivně je možné říci pouze jedno: EA Vám významně uleví v bolestech. Zda by byl porod bez ní kratší, delší, rizikovější, příjemnější, nepříjemnější, zda by pro ženu znamenal duchovní povznesení či naopak jen traumatický zážitek, není podle mého názoru možné zhodnotit, protože to by u nás musely paralelně probíhat porody dva - jeden "s" a jeden "bez". Navíc - každá jsme jiná a každý porod je jiný. Porodní bolesti jsou tak specifické, že se asi nedají srovnat s bolestmi při jiných zdravotních potížích (což neznamená, že musí být jednoznačně horší), a proto žena, která rodí poprvé, může jen těžko předem odhadovat jak a s jakou grácií se přes ně přenese.

Na závěr jen krátce o sobě: svůj první porod jsem absolvovala s EA, první doba porodní trvala 8 hodin, z toho jsem 4 hodiny strávila v porodnici, z toho jsem 2 hodiny měla EA. Hlava mě nebolela, neochrnula jsem, aplikace jehly do páteře nebyla bolestivá, v průběhu první doby porodní jsem se mohla pohybovat. Dítě se narodilo během dvou minut pro třech kontrakcích. A už těsně po porodu jsem se začala těšit na své druhé mimino.

Porod šel hladce - možná kvůli tomu, že mi díky EA zbylo dostatek energie na závěrečnou fázi, možná díky tomu, že jsem celé těhotenství pravidelně cvičila a plavala, a možná by to tak dobře šlo i bez EA.

Ať se rozhodnete jakkoliv, přeju Vám, aby zvolený způsob porodu splnil Vaše očekávání, abyste si z této události odnesla silný životní zážitek, a hlavně hodně zdraví Vašemu miminku.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.