| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa

Rodila jsem v Č.Lípě dvakrát. V letech 97 a 99. Před druhým porodem mě velmi překvapilo, že byly zrušeny předporodní kurzy (v roce 97 byly skvělé a hodně nám s manželem daly). Jedna z porodních asistentek tenkrát prohlásila, že to pro ně (asistentky !!!) nebyl žádný rozdíl, jestli jsou rodičky a partneři proškolení, nebo ne. Škoda, že se nezajímala o to, jestli to nebyl rozdíl pro rodiče.
Je dobré, že porodnice zase kurzy zavedla. Jinak ale nečekejte žádnou zvláštní péči, nebo zájem. Záleží na tom na jaký personál zrovna narazíte, ale jsou tam i vysloveně nepříjemné a hrubé sestry (porodní asistentky). Nemám zejména z druhého porodu dobrý pocit. Jen jeden příklad : Porodní asistentka mě nutila tlačit v šílené poloze, kdy jsem ležela na zádech, pánev zvednutou a podloženou mísou (vytékalo hodně plodové vody). Myslí, že každému je jasné, že tlačit v této poloze je nepřirozené, bolestivé a daleko víc namáhavé než například ve dřepu. Jenže to by se milé sestry musely více zajímat o fyziologii porodu, než o ušpiněné prostěradlo. Také vás nečeká žádné velké povzbuzování, nebo slova pochopení, ale spíš poznámky o tom jak talčíte špatně a nespolupracujete. (A nakonec se ukáže že dítě bylo ve špatné poloze a vytlačit ho byl nadlidský úkon - ale můžete za to vy !)

Je mi opravdu velmi líto, že nemohu napsat více kladných zkušeností. I když jednu snad přece : Při prvním porodu jsem si vyčetla, že nástřih hráze není ve většině případů nutný, na sále jsem potom poprosila lékaře, jestli by se nepokusil vést porod tak, abych nebyla nastřižená. Povedlo se, a tak po dvou porodech (při druhém jsem se dovolávala toho prvního) nemám žádné jizvy, které by mi otravovaly život. A hlavně jsem hned po porodu byla fit a v pohodě. Jenže lékař, který se tenkrát nechal ovlivnit přáním rodičky už v Lípě nepracuje. Vyměnilo se tam dost lékařů, teď tam najdete spíše mladé tváře. Snad už nasbírali nějaké zkušenosti, ovšem před rokem byli někteří z nich postrachem pacientek.

Ovšem novorozenecké sestry musím jenom chválit, jsou velmi milé, rády pomohou i poradí se vším okolo miminka. Díky nim se mi z porodnice nakonec ani nechtělo.

Vřele doporučuji nadstandartní pokoj, soukromí je skvělé a navíc máte celodenní návštěvy. Musíte mít ale štěstí,aby byl zrovna některý (jsou zde dva) volný. Já jsem měla štěstí jen jednou, podruhé jsem skončila na přecpaném oddělení na pokoji po třech bez sprchy a WC. To jsou ale věci, které nelze ovlivnit, jednou se holt rodí hodně, podruhé málo.

Hodně štěstí všem
Jitka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.