| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Katko, ale to je přece zbytečné, ztrácet kamarádku kvůli penězům.
Vždyť ona má třeba pocit úplně stejný. Znám to z té druhé strany - ne, že ybchom byli nějak bohatí, ale mám jednu kamarádku opravdu extrémně chudou. A i pro mě je to složité, protože vím, jak dobročinnost strašně bolí. A vymýšlím, jak to udělat, abych ji nepřivedla do rozpaků a abych jí právě neublížila tím, že budu platit něco za ni a tak.
Třeba s telefonem jsem to zvládla snadlo, volám já jí, když volá ona mě, tak to většinou nezvednu (občas jo, aby jí to právě nebylo trapný~;)) a pak zavolám zpět s omluvou, že jsem nemohla v tu chvíli telefonovat. To je snadný.
Ale právě třeba "jít na kafe" je problém, ona fakt nemůže jít ani na minerálku, vím to, jenže platit za ni nechci, to ji hrozně zraňuje. Tak to děláme tak, že nechodíme na kafe, ale na procházku - to nic nestojí. A na jídlo se zveme domů - a pak už kontrast mezi cenou surovin naprosto zmizí, u domácího vaření je to úplně jedno, "cena" jídla je daná péčí věnovanou jeho přípravě, ne cenou nákupu, takže tohle vyhovuje nám oběma.

Ve věci dovolených (oni nemůžou jet nikam už několik let) jsem se jí normálně zeptala, jestli jí vadí posílání fotek z dovolené - no a naopak je chtěla, spíš jí přišlo líto, že bych jí je neposlala, že prý co si o ní myslím, že mi přece strašně přeje, že aspoň já můžu někam jet... Spousta je toho prostě jen důsledek chození kolem problému po špičkách, teď už vím, že se mám normálně ptát~;) Kamarádky jsou vzácné, je škoda některou ztratit kvůli něčemu tak malichernému, zkus jí víc naznačit, co Tě raní a co zvládneš jako nic~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.