| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tahle maminka to takhle prostě dělá, má ráda kolem sebe hodně dětí, funguje jí to. Jeden pokoj je plný jezdidel, klouzaček, hraček a tak, děti si tam hrají samy, společně nebo spolu s ní. Přijdou ráno podle potřeby, hrají si, svačina, procházka, hřiště, oběd, spaní... mezitím kojí a přebaluje svoje miminko. Trvale už několik let hlídá jednu Vietnamku, k tomu má pravidelně nebo i nepravidelně 2-8 dalších dětí, ale asi nikdy se jí nesejdou všechny naráz. Bývají to děti, co se ještě nedostanou do školky, takže cca od dvou do 4 let, jejichž rodiče nevykryjí starost o děti třeba na pár dní v týdnu nebo několik hodin denně. Spolu pak uklidí rozkramařené hračky. Manžel nakupuje a stará se o jejich vlastní děti /odvoz do a ze školy a školky/, přes den je v jeho práci, večer vytřou, uklidí /ono vytřít panelákovej byt a umýt WC a koupelnu zas není práce na půl dne, ale dva to mají za půl hodiny zmáknuté/, uvaří na další den.
Nechávala jsem svou nejmladší hlídat i kamarádkami, co jsou samy na RD a za 200,- na den na ruku (od půl sedmé do cca 14h) byly rády, jejich vlastní děti si měly s kým pohrát, jestli nakrmily jedno dítě nebo dvě, to už bylo fuk, obě děti v poledne na dvě hodiny usnuly a pak jsem už pro to svoje přišla. Prostě jsme byly domluvené, že mezi ty dvě hlídačky - kamarádky rozdělím svůj rodičák, výši toho čtyřletého znáte. Hlídaly 2-3 dny za sebou a pak se prostřídaly. Jestli je to legální nebo nelegální jsem nijak neřešila já ani ony. Prostě mi hlídaly dítě a místo "díky, máš to u mě", dostaly pár peněz a myslím, že mít k rodičáku měsíčně 2000,- navíc nebo nemít, je rozdíl.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.