| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Potřebovala bych poradit, prosím i o názory a omluvám se za příval dotazů, ale teprve teď si začínám všechno nějak rovnat v hlavě:

Dvouletému synovi byl genetiky diagnostikován deleční syndrom (Phelan McDermid) - při vší smůle to však vypadá, že ho to jen "lízlo" - mnoho příznaků na něj nesedí, co je však opravdu nepopiratelné, je hypotonie a absolutní absence řeči (kromě slova HAM, které kupodivu umí od půl roku, ale nic víc).

Mnoho lidí skutečných i virtuálních mi radilo kontaktovat ranou péči, ale nevím, zda potřebuji doporučení, nebo stačí papír z genetiky, abych na ni měla nárok, jelikož nejbližší raná péče nestíhá pokrýt žádosti ani z poloviny a další nejbližší je 80km daleko a těžko říct, zda už to není moc velká vzdálenost.
Kdybych péči platila, lze se s nimi nějak lépe dohodnout?

Druhá věc je rehabilitace.
S rhb sestřičkou jsme se dohodly už v červnu, po mé amniocentéze, že vojtu cvičit nemůžu, ale ještě netušila, co s dítětem je a já netušila, že mi opět stoupne tlak jako v prvním těhotenství a neměla bych se namáhat (přičemž cvičit vojtovku s dvouleťákem námaha je)

Jsem tedy dost v pytli, jak se to dá řešit - dojíždět x krát týdně na rhb, aby s chlapčkem cvičil někdo jiný a ve zbylém čase se snažit odchytávat jeho otce, který věčně není doma?
A lze vůbec rehabilitovat x krát týdně?
Na základě jakého doporučení?

Plavání je na houby - kluk se na rozdíl od loňska vody bojí a navíc je atopik, nechce se mi s ním do bazénu.

Napadla mě třeba hipoterapie... ~d~

A další věc - kdy kontaktovat foniatra/logopeda?
A opět - kdo mi dá doporučení?
Nebo můžu někoho vyhledat sama?

Díky za přečtení a za případné odpovědi... ~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.