| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Syn dodržoval bezmléčnou stravu od 6 měsíců do 4 let. Náš imunolog-alergolog nedoporučuje kozí a ovčí mléko či sýry.Je to pro děti také alergen (u dospělého nevadí).
- místo másla (FLORA LIGHT nebo PERLA TIP) - pozor, flora jen ta light, v té žluté bílkovina je.
- místo mléka na pečení jsem používala rýžové mléko z DM Drogeri
- na vaření pudinku také rýžové mléko (nebo pohankové, obilné, kokosové). Sojové mléko sušené nám nechutnalo.
- ale např. sojové pudinky měl syn rád a problém mu nedělaly (ALPRO SOYA). Dá se koupit ve většině supermarketů.
- sýry jsme nenahradili ničím
- v pečivu, paštikách, šunce aj. stopy bílkovinné složky jsou, ale záleží na tom, jak vysoké hodnoty nesnášenlivosti vnuk má. Syn tyto stopové prvky mohl, takže v tom omezení neměl.
- sojové výrobky by děti do 3 let neměli jíst, protože je to silný alergen a je to na výrobcích i napsáno. Ale některý lékař poradí tyto výrobky používat. Takže asi záleží na lékaři a na zkušenostec se snášenlivostí.
- určitě bych se mrkla na internetu je spousta webových stránek s recepci a s radou, čím co nahradit. Já je všechny bohužel s radostí smazala z oblíbeného, když jsem zjistila, že už dietu nemusíme dodržovat. Jinak bych ti poslala odkazy.
JE TO VŠECHNO O ZVYKU. URČITĚ BYCH SE ZEPTALA NA TY HODNOTY A JAK STRIKTNĚ DODRŽOVAT. SYN TOTIŽ VE 3 LETECH MOHL ZAČÍT ZKOUŠET ZAKYSANÉ VÝROBKY (v nich je totiž mléčná bílkovina rozštěpená). URČITĚ TO ZVLÁDNETE, PŘEJU HODNĚ ŠTĚSTÍ.
PS: jo a co se dětských kolektivů týče, syn s tím neměl problém. Hned jsem mu říkala, že nesmí to a to, že by ho bolelo bříško. Takže věděl, že si nemůže dát zmrzlinu mléčnou, ale kupovali jsme mu ty vodové a dřeně. Ale zmrzliny jsem měla v mrazáku udělané stále domácí (rozmixované ovoce - základ jablko, banán a něco přidat nebo vynikající je vymačkaný pomeranč a nechat zmrznout).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.