| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mikeš, to už je ale podle mě charita od té paní, co popisuješ. Pokud se brala celkem 55 Kč za dítě a bylo v tom započítaný i veškerý poskytovaný jídlo, tak ona z toho nemohla mít v podstatě nic. Navíc během hlídání musela i vařit a to jak píšeš, při obědu o dvou chodech a svačinách, to už je taky hodně práce navíc. Nevím, když jsem jednou tady psala o tom, že pytlík čaje vyjde na nějaký 3 Kč a přitom v cukrárně tu mají čaj za 30 Kč, tak mi bylo od většiny napsáno, že to je ale podnikání a obchod a nikdo neposkytuje služby jen tak, aniž by na tom vydělal a že je třeba do toho všeho započítat jak práci za uvaření čaje, tak za donesení zákazníkovi ke stolu a následně umytí použitýho nádobí. Navíc pokud ta Tvoje paní hlídala ty děti u ní doma, tak zřejmě u ní museliy i během dne spát, musela tedy mít postele nebo gauče, kde spaly, povlečení, určitě taky večer byt po hlídání musela uklidit, co si budeme povídat, co děti dokážou vylít, odřít, ušpinit a rozházet, často i rozbít.
Navíc v inzerátu je, že paní chce hlídání podle domluvy, tedy nejde o pravidelné hlídání, kdy paní z finančních důvodů musí chodit denně do práce. Z toho odvozuju, že třeba může dělat nějakou práci z domova nebo nechce stratit kontakt se svým oborem a chce hlídat proto jen občas. Třeba učí doma cizí jazyky a tam ta hodinová mzda není rozhodně malá. Třeba jen nedokáže ocenit práci té chůvy. 4 děti ve věku 2 -5 let je jako pytel blech a upřímně když se mi to rozleželo v hlavě, tak bych do toho nešla ani za větší peníze. Na druhou stranu, pokud by někdo hlídal 4 děti z různých rodin, tak pokud by bral za každé 50 Kč, tak mu to dá celkem 200 Kč na hodinu a už je to taky něco jinýho, než tenhle případ.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.