| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Baruško - záleží na mnoha faktorech a okolnostech.
To, co píšeš, resp. to, zač sis vysloužila přezdívku, je podle mě absolutní nesmysl.

Pohybuju se už léta tak nějak mezi dvěma břehy a snažím se posoudit všechno možné ze všech pohledů.

Netolerance katolíků však má, jak jsem se s hrůzou přesvědčila, své opodstatnění.
Nelze pochopitelně měřit jedním metrem, ale už na fakultě (ETF) jsem se setkala s velmi osvícenými katolickým i protestantskými kantory, dtto spolužáky, ale mezi spolužáky, hl. mezi ortodoxními katolíky, jsem poznala poměrně dost xenofobních, zcela netolerantních k jiným náboženstvím, odsuzující homosexualitu, jakoukoli antikoncepci, interrupci za každých okolností i umělé oplodnění plameny pekelnými, ač to zastírali biblickým učením a zásadami.

Posléze, rozmazlená úžasným pedagogickým sborem na ETF, vyrazila jsem spokojeně do života páchat další svá přesevzetí.
Vysadila jsem HA a svůj nesezdaný, neposvěcený, 15letý partnerský svazek jsme s přítelem (nepraktikující věřící katolík, já věřící pohan) završili umělým oplodněním a 19 měsíců po narození syna jsem stejnou metodou otěhotněla podruhé.

Farář, který nám syna křtil, byl nadšen myšlenkou, že bych se ráda dala pokřtít i já.
Po půl roce však začal navyšovat požadavky a podmínky křtu, hraničící s vydíráním - když jsem se ptala na podmínky křtu na začátku, nezmínil se o ničem ani slovem, konzultace přestaly být dialogy, o něž nestál, neb jsem ho uváděla do rozpaků a jednalo se pouze o hodinovou, zcela nezáživnou nalejvárnu a vymejvárnu, z níž mám navíc státnice a vskutku jsem si to takto nepředstavovala a díky tomu začalo vyplouvat na povrch i to, že ten pán nemá rád cikány, pohrdá jinými náboženstvími, včetně jiných křesťanů, nemá rád zvířata a bojí se koček (ďáblova stvoření) a pár týdnů poté, co jsem si ho v duchu překřtila na "pátera Koniáše", jsme naši spolupráci dočasně přerušili.
On ve mně nespatřoval dostatečný plamen víry, já mu přestala věřit a přestala jsem k němu cítit úctu.

V církevní obci, kde hlásá podobným způsobem, se nachází mnoho lidí, vůči nimž mám morální a charakterové výhrady (např. jeden z hlavních vyšetřovatelů StB tohoto kraje) - jsou však jeho oblíbenci, spravují kostel i finanční dary, Pánubohu by paty ukousali a knězi lezou do...

Vím, že to tak není všude, ale jsem znechucena a rozumím tomu, že pokud se něko setká s takovouto skvadrou věřících, konvertuje kamkoli, jen aby nemusel nahlas přiznat, že je římský katolík (řeckými se taky pohrdá)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.