| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Baruško, řeknu tě jak na mě zapůsobil tvůj úvodní článek.
Jakože věřící je lepší člověk, má lepší morálku, nezahýbá, je vždy slušný, nekouří, sprostá slova jsou pro něj tabu, lépe se stará o rodinu (protože více spěchá z práce domů). Oproti tomu my ateisté šu.áme kde s kým a kdekoli, kouříme, jsme vulgární, na rodinu kašleme a na potkání lžeme jak když tiskne.
Netvrdím, žes to tak myslela, ale tak to jsi to podala a takto se to dá chápat.
To že člověk zahýbá, kouří, lže nemá nic společného s vírou, ale s morálkou.
Mě například přijde hoodně nemorální, když veřící zahejbá a chlastá a pak jde v neděli ke zpovědi a vše je odpuštěno.

Zamysli se nad tím jestli je třeba, abys kroutila například hlavou, když kolegyně pomlouvá svého manžela, je nutné jí dát byť beze slov najevo, jak s tím nesouhlasíš? Proč to děláš? Proč ji prostě nevyslechneš?
Podle mě se nad kolegyněmi (možná nevědomky) povyšuješ, dáváš najevo, že jsi lepší, protože jsi věřící a oni skončí v pekle (přece řekli sprostej vtip).
mmch zasměješ se tomu vtipu a nebo pohoršeně kroutíš hlavou aby s ukázala, že takhle přece slušnej člověk nemluví?

Mě maminka učila, že když mám s někým nějaká problém ve vztahu, abych se v první řadě zamyslela sama nad sebou, zda já nedělám něco špatně. Zkus to, on to funguje.

Nejlepší kamarád méhu muže je silně věřící. Chová se úplně normálně, nikdy nám nedal najevo, že on a jeho žena jsou víc než my.
Oproti tomu máme v práci kolegu a to je cvok, každý se bojí s ním být sám, protože hned začne vnucovat letáky a mluvit o své víře. Dopadlo to tak, že se mu vyhejbáme. Asi si myslí, že ho nemáme rádi. Ale čí je to chyba?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.