Přidat odpověď
diskuse o elitářském snobství
podstatou toho je, že v dnešní společnosti sbírají tituly i blbci, protože fyzická práce je brána za něco eee, podřadného. Dávno jsme zapomněli, že bez těch, co umí vyrobit jídlo, boty, nábytek, cokoliv, by byli inteligenti v háji. Duševní činnost je nadstavba, kterou umožňují ti manuálové.
Ovšem Buchlovanky glorifikace vysokoškolsky vzdělaného manžela:
"protože s ním bude mít větší šanci na chytré děti, protože vydělá víc peněz..."
mě dostala - jednak odkrytí skutečné reality toho, jak se tady vždycky píše o domácí lásce nebeské a pak - já coby SŠ dělala před mateřskou jako účetní ve školství. A z vysokoškoláků - učitelů - jsem často měla přesně ten samý pocit. I když kolikrát byl problém s nimi něco dojednat, protože rozuměli jen té své úzké platformě, vystupovali tak, že z nich přímo čišelo, že se cítí něčím víc.
Ovšem za sebe - pedagogickou VŠ /kromě jazyků/ nepovažuju za extrémně náročnou VŠ, často na ní chodí právě lidé, co nemají idealistickou touhu učit děti, ale poměrně snadno získat ten kýžený titul. Rozhodně jsem za tu dobu nepotkala učitele, u kterého bych si řekla: kruci, to je ale bedna, ten je vysoko nade mnou. Někdy jsem si dokonce v duchu říkala: ach jo...
No hlavně, že budeme všichni študovaní, i s IQ 100 a méně. Jsem jen zvědavá, kdo časem ty tzv. podřadné práce bude dělat. Ti s VŚ co nemají protekci?
Předchozí