| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím všechny maminky.
Potřebovala bych poradit od nezaujatých lidiček. Dostala jsem se do situace, ze které mám rozporuplné pocity a potřebuji slyšet další názory na věc.
Jde asi o toto. Je mi 35let, manželovi 39, máme čtyři děti ve věku 12,8,6 a 1rok. První dvě mám z předchozího manželství. S mužem jsme chtěli dvě děti rychle po sobě, takže jsme se brzy po narození nejmladšího začali snažit o další mimi. Jelikož se v práci poslední rok hodně dařilo, rozhodli jsme se i koupit nějaký ten starší baráček a začít si ho opravovat. Abychom už taky konečně bydleli spolu jako rodina (muž má malý pozemek se stavbou, která je ale prakticky neobyvatelná. Je tam kvůli dílně a já jsem s dětmi v obecním bytě 15km jinde). Byli jsme si jistí, že všechno zvládneme. Jenže před prázdninami přišel manžel o několik zakázek a je jasné, že celou zimu o práci pořádně nezavadí. Raději jsme od snažení upustili, začali používat antikoncepci a já si našla brigádu.
A teď k tomu ,,problému" - před pár dny jsem zjistila, že jsem těhotná. Ještě na jaře bych asi skákala radostí, ale teď ani nevím, jestli se mám radovat nebo brečet. Za dané situace, byť to zní hrozně, se další dítě opravdu nehodí. Znamená to koupi většího auta, případně druhého menšího a pro mě udělat si řidičák. Vzhledem k úbytku financí je to buď auto nebo baráček. Muž přišel s tím, že předělá stavbu u sebe na pozemku. To je ale na nějakých pět-deset let a kdoví, jestli to pak bude kolaudovatelné k bydlení. Další věc je, že bych musela odejít z práce zhruba za dva měsíce. Na společné bydlení jsem se těšila nejvíc a manžel teď už do koupě moc jít nechce. Já si myslím, že pokud budeme mít páté dítě je společné bydlení už nutností.
Vždy jsem byla proti potratům. Nejmladší syn se narodil po třech samovolných potratech, takže jít na něj dobrovolně se mi docela příčí. Avšak vzhledem k situaci, která čistě prakticky není vhodná pro další dítě a manželově reakci ,,To zas budu muset kolem tebe furt lítat a nic neudělám." zcela vážně uvažuji, zda si dítě nechat a také zda si nechat manžela, jelikož ho nějak nepoznávám...
Otázka zní - co dál? Nechat si dítě nebo ne? Pokud ano, kupovat baráček? A tak mě napadá, zůstat vůbec s manželem (mám dojem že ho rodina přestala bavit a jsme mu na obtíž)?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.