Přidat odpověď
Tak já na jídle moc nešetřím z různých důvodů (hlavně děti jsou neskutečně rozmazlený, ledacos nejedí, některým masům se vyhýbám, na jiném ujíždím – občas koupím bio roštěnky, telecí kýtu, mraženého lososa Findus…)
Ale kdybych měla začít šetřit bez ohledu na to, co zrovna mým dětem chutná/nechutná:
jogurt zásadně velké balení, bílý (do něj strouhám ovoce, zamíchám zavařeninu, nebo taky ne)
kvalitní chleba (v Praze držkovský nebo hostivař) místo jiného pečiva
výrobky prodávané pod značkou obchodního řetězce – v Tesku s nápisem Tesco (pozor, nemyslím Tesco value – ty jsou nejlevnější a je to znát), v Albertu AQ quality. Kvalita slušná, cena přiměřená.
Jídla bezmasá nebo z levného masa:
bretaňské fazole, různé polévky – zelňačka, gulášovka apod. jednou za čas těstoviny s kečupem, brambory na plátky v pekáčku např. prokládaná strouhaným sýrem (plus tymián, sůl pepř a navrch cibule)
sladká jídla nevařím (holčička má sklon k nadváze), ale jistě se dá ušetřit hodně. Vařím jen 2 kaše: ovesnou se skořicí a strouhanými jablky, krupicovou výjimečně
Z levnějších mas:
mleté hovězí: boloňská omáčka na těstoviny nebo do lasagní, gulášová polévka, chilli co n carne
obecně je nejlevnější kuře, ale nedělám ho moc často – nemám důvěru (antibiotika, hormony, způsob chovu). Také vepřové je levnější, ale tučnější a nebývá na něm země původu – vozí se z Číny. Přesto radši upeču kus masa – aspoň to je bez chemikálií, než jíst uzeniny, kdy přivezou maso z Číny a ještě do něj narvou éčka.
velmi levné je zelí hlávkové, vepřo knedlo z krkovičky se zelím by se občas přes zimu uvařit mohlo, syn bohužel nemá rád zelí.
Předchozí