| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Neboj, je to normální.

To mluví z tebe únava.

Já jsem už taky prohlásila, že nikdy nebudu s malým večer sama doma.

Je třeba si rozdělit role - já striktně chodím spát večer po kojení, tj. cca v 9 hodin (dnes výjimka), dítě strčím nakrmené tátovi a zavřu za sebou dvoje dveře. Je mi jedno, jestli řve nebo co, je nakrmené, má druhého rodiče a nazdar. Díky těm asi 3 hodinám spánku v kuse jsem schopná přežít noční vstávání (to už muže nezatěžuju) i celý den, než se zas vrátí z práce. Když nespím aspoň 3 hodiny v kuse, jsem taky na prášky.

Když jsem jednou byla sama a malý si zrovna vybral vřeštící náladu (napapaný, přebalený, v teple, u mě, kapičky na bříško, vykakaný), která trvala asi 3 hodiny - neplakal, jen když jsem s ním chodila a drnkala a já padala na hubu, taky jsem chápala, že někdo může dítě udusit polštářem, protože pláče. Já ale věděla, že je to jen únava, tak jsem se nerozpakovala, sedla jsem o půlnoci do auta a jela jsem za svým mužem. Usnul v autě, tátovi jsem ho strkala do ruky už spícího jako andílka a já usnula po cestě do postele.

Najdi si něco, co aspoň většinou zabere - pusť vysavač nebo něco podobného, kolotoč nad postýlku, rozbal dítě na přebalováku, strč k prsu, i když je najedený... když už budeš muset být s ním sama a budeš unavená.

Jinak chce se tomu vyhýbat - střídejte se s chlapem, je zbytečný, abyste oba chodili kolem plačícího (najedeného) dítěte. Ty spi a on ať houpe, až nebude moct, vyměňte se...

Spi, kdykoli to bude možný. Babičky, kámošky, tety - všechny ženský to pochopí a pomůžou, jestli tu možnost máš...

Jo, bude líp, už brzo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.