| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mila autorko,
za prve bych rada vyjadrila poklonu vsem porodnim asistentkam, ktere vykonavaji tak dulezite povolani , ve vetsine pripadech srdcem a nejcistsimi umysly. Bohuzel jste si toto povolani vybrala ve spatne zemi. S porodnima asistentkama mam zkusenosti ve dvou pripadech. Muj prvni syn se narodil v tehdy jeste fungujicim C.A.P.U na Bulovce a nezazila jsem hezci porod. Porod doma byl tehdy neslucitelny se zakonem (a v te dobe jsem se ani o to nesnazila z ruznych duvodu). Sve treti dite jsem porodila v rezii porodni asistentky v provincii Ontario v Kanade. Zde se porod doma ci za plne asistence PA v nemocnici tesi velke oblibenosti!!!PA ma univerzitni vzdelani v oboru a ma smlouvu s urcitou nemocnici, kde muze odrodit sve klientky. Porod probiha bez dozoru lekare-porodnika. V treti dobe porodni je privolana dalsi PA, ktera asistuje. Samozrejme jsou k dispozici sestricky a lekar je okamzite zavolan pri vetsich komplikacich. Vyuziva se porodnich pokoju nemocnice (v pokoji se porodi a zaroven se tam stravi poporodni doba). Maminka jde domu do 24 hodin po porodu, muze odejit i 2 hodiny po porodu. Celou prenatalni peci je maminka v peci PA, pozna take svoji "back up" PA. UTZ se provadi jinem oddeleni a provadi ho UTZ technician, nikoliv lekar. Vysledky se posilaji PA, ktera mi je sdeli pri me navsteve. Tyto PA delaji i porody doma a je na rodicce jak si vybere. Pri obou pripadech PA navstivi rodicku i doma, zmapuje teren (pri porodu doma se samozrejme diskutuje o moznych komplikacich, o pomuckach, nafukovaci vane, apod.) a je 24 hodin na pageru. Ma o ni veskere informace (kdo s ni zije, jsou v domacnosti deti, zvirata, kdo pohlida deti, atd.) a maminka je podrobne informovana co by kdyby....V nemocnici maminka absolvuje prohlidku. U me se cela situace vyvinula tak, ze jsem porodila doma, protoze bychom to nemocnice jiz nestihli. PA dorazila asi pul hodiny pred samotnym porodem. Moje kontrakce proste nebyly tak silne, byly ruzne od sebe a tak jsme obe usoudily, ze se jedna o poslicky. Presto jsem ji pozadala, aby me prijela zkontrolovat. Jake bylo jeji prekvapeni, kdyz jsem byla jiz na 10cm. Po chvili praskla voda, byla mirne zkalena a tak me PA informovala, ze vhledem k pokrocilosti porodu me uz nemuze odvezt do nemocnice, coz by byla v tomto pripade jeji povinnost. Zavolala svoji back up PA, perfektne navigovala manzela, co k porodu potrebuje. Mala se narodila zdrava a porod byla hracka. Po porodu doma se nevola sanitka, dite zkontroluje PA, stejne tak mi maminku. Na navstevu pak prijde jeste za par hodin, to same dalsi 2 dny pote.
V clanku me zarazi veci jako "poslala mi SMSkou adresu"...vzdyt adresa je zakladni vec, kterou by jiz PA mela znat, navic by mela znat misto bydliste prave kvuli eventuelnim prekotnem porodu. Proc si maminka nezavolala sanitku? Jak je to mozne? Pokud by mi v mem pripade PA nedorazila vcas, okamzite volam 911 a to i kdyz je manzel lekar a nekolik desitek porodu jiz delal v ramci residence. Jak je mozne, ze my s manzelem jsme stihli zavolat i prarodicum, ze je akutni stav, rodi se a tak musi prijet, pokud bychom museli odjet sanitkou (mame dalsi 2 deti)?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.