| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pomazánkové máslo je zakysaný smetanový sýr, dalo by se říci. Něco jako mascarpone, je to příbuzné. Tedy dobré pom. máslo. V mizerných je navíc škrob, na to pozor.
Pomazánkové máslo obecně je kvalitní výrobek.

A poro Cimbur k margarínu:
Já sama se margarínům vyhybám - v přírodě jsou organické látky tvořeny různými enzymatickými procesy, což umožňuje tvorbu jen určitých izomerů. A pozemský život jaksi volí cis-izomery mastných kyselin.
Při chemické syntéze vzniká vždy směs izomerů.
Při ztužování tuků (což není v pravém slova smyslu syntéza, ale hydrogenace) vzniká též směs izomerů. Takže i trans-izomery. A ty jsou pro náš organismus škodlivé, zvyšují rizika cévních onemocnění.

Některé firmy dodatečně trans-izomery z margarínu odstraňují - to je ale velmi nákladné, takže pak margarín stojí opravdu hodně - svého času existovala taková Flora - stála asi 80Kč. Nevím, jeslti ji ještě dělají, nesleduju to.

A zcela zvlášť k problematice cholesterolu - jak sama víš, cholesterol má v těle řadu funkcí. Jednou z nich je taky funkce, jak bych to řekla, antioxidační, ochranná (podobně jako bilirubin). A existují výzkumy, které dávají do souvislosti zvyšování hladin cholesterolu (nepočítám v to familiární hypercholesterolémie, to je specifická a ne zas tak velká skupina) v populaci s enormní zátěží těžkými kovy, zejména v těhotenství. Proto jsem si já sama nenechala v těhotenství spravit plombu, ale počkala jsme až po porodu - rtuť se z amalgamu v zubu vpodstatě neuvolňuje, ale hodně se jí do těla dostane, když se do plomby šťourá.
Tímhle výzkumem se zabývá mimo jiné i jistá skupina v ČR, ale teď mi to prostě vypadlo a nemůůůžu si vzpomenout na jméno nikoho z nich, holt neurony odtékají do mateřského mléka~:-D Třeba mi to secvakne za chvíli.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.