| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Díky za rozsáhlé vysvětlení tvého postoje.

"...že je to na mužským něco výjimečného, tudíž je třeba si ho považovat..."
Obecně dobrých věcí je dobré si vážit, a ne si říkat že to jsou normální. "Count your blessings" říkají prý v Anglii.

"...potřebuji cítit pocit jedinečnosti."
Někdy se člověku nepodaří všechny své potřeby uspokojit. Kdyby ses narodila u muslimů a byla třetí ženou svého manžela, taky bys to nejspíš zvládla.

Diskuse na téma "pocit jedinečnosti" nebo podobné by mě zajímala. Máš nějaký odkaz?
Já mám podezření, že za potřebou "cítit pocit jedinečnosti" je spíš potřeba nějaké jistoty v tomhle nejistém světě. A že pokud si člověk dokáže svoji jistotu vytvořit jinak sám, nepotřebuje pak onen pocit, že jsem jedinečný pro svého partnera (to je jen bonus).
Na druhé straně v našich poměrech už vztah "manžel(ka)" (a nově taky registrovaný partner(ka)) jedinečný je - alespoň formálně, protože takového člověka můžeš mít jenom jednoho. Rovněž otec tvého dítěte je pouze jeden z podstaty věci (i když může být jeden bio otec a druhý otec de iure).
Já bych očekával, že otec se bude věnovat převážně svému dítěti a manžel své manželce. Ale někomu stačí věnování na 60%, někomu připadá 99% málo. To co prováděl rok onen záletník mi v pořádku nepřišlo, současný stav mi přijde přijatelný.
Podle mně je lepší být v životě spokojený s tím, co mám. A spíš se snažit víc produkovat než víc přijímat. A to i v mezilidských vztazích.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.