| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

já myslím, že pomůže - ponížení agresora. Přišlo mi to jako za Komenského - škola hrou. Jak jinak třeba i malé dítě naučit různým věcem - příkladem, hrou. Tím, že ukážu, jak to funguje. Třeba i city. Nikdy jste s malými dětmi nehráli na spící Růženku - aby vědělo, že když někdo "umře", tak je to smutné a udělá smutný obličej, a když se Růženka vzbudí, tak je dítko veselé? Zrovna tak jsem dala pocítit svému agresorovi, jaké to je, když je v roli šikanovaného. Aby si to lépe uvědomil. Kdo jiný má zodpovědnost za výchovu dítěte, než jeho rodiče? Mohla bych po letech nosit hlavu vzpřímeně při pocitu, že jsem nezabránila svému dítěti konat zlo? Žít v obavě, že z něj bude jednou vrah, zloděj apod., protože jsem mu nedokázala vysvětlit, že zlo je špatné? A pokud to dítě nedokáže pochopit teoreticky, tak mu to předvedu prakticky...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.