| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo, to je všechno pěkné, ale je asi nutné zopakovat, že tomu chlapci je 11 let. Pokud někdo v jedenácti nerozlišuje bití a nebití, a neví, že bití bolí, tak asi skutečně zná svět jen z počítačových her.
POtom je cestou řešení skutečně chlapci reálný svět ukázat.

Moje děti nebyli nikdy agresoři a oběti vlastně taky ne. Mého synka si sice jeden agresor vyhlédl jako jednoho z mnoha fackovacích panáků, ale po druhé facce jsem do školy naběhla, udělala čoromoro, a od té doby je chlapec vůči mému chlapci dokonce uctivý. Nejspíš to jen hraje, bo ví, že to tak nenechám, ale můj syn má klid.
Ovšem klid nemají jiné děti. Nedávno mrsknul hlavou o zem dceři mojí kamarádky, vychovatelka zareagovala naprosto neadekvátně, takže se to řešilo s výchovnou poradkyní a dalšími lidmi. Maminka agresora byla "ukázková" (nepíšu to proto, že je taková i zakladatelka, jen jako příklad). Agresor je vlastně chudák, citlivý chlapec, který nerozumí těm ostatním, kteří nejsou tak citlivý a chytří jako on, to MY bysme měli své děti korigovat, aby tohoto citlivého chlapce neprovokovali. A vlastně se to nejspíš ani nestalo. Tvrdá, hyperprotektivní matka jedináčka, pro kterého prý dělá vše.
Ve finále mi toho kluka je líto, protože s ním by možná pracovat šlo, já ho jako zlého nevidím, ale jeho matka v něm pěstuje falešný pocit výlučnosti, kluk má nízkou frustrační toleranci, ostatní tento maminčin pohled nesdílejí - a jelikož je kluk o hlavu vyšší než ostatní spolužáci, tak na to jde silou.
Postoj rodičů k agresi je hodně důležitý.

Já netvrdím, že zakladatelka to dělá nějak špatně, myslím, že je v šoku, protože všichni si myslíme, že máme citlivé a hodné děti, a tuto bublinu si posilujeme. Zvlášť když je to jen bublina a není to realita. Myslím ale, že měla udělat to, co psala Tante Ema - nebrat ho stranou, ale přede všemi jasně ukázat, že takové chování odsuzuje, a vyvodit i jiné důsledky - třeba ho poslat domů, nevím...
A hlavně nějakm zpacifikovat toho tatínka, kterému to přijde jako "klukovina", když banda agresorů fackuje jednoho slabšího.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.