Přeschlé a scvrklé kožené kabáty, rukavice apod. přetíráme čistým hadříkem namočeným v ricinovém oleji. Vybledlá nebo odřená místa načerníme před potíráním barvou na kůži, tu však musíme nechat dobře zaschnout.
Plíseň z kožených předmětů odstraníte tak, že ji nejdříve vytřete vazelínou a pak ošetříte aerosolovou impregnací na kůži. Kožené kabelky nebo obuv dobře vyčistíte a vyleštíte pomerančovou kůrou. V případě potřeby a znečištění očistěte nejprve kožené předměty slabým roztokem čpavku, vysušte a potom potřete pomerančovou kůrou.
Kožené čalounění vytřete při čistění hadříkem namočeným v teplém mléce a po vyčištění vyleštíte kouskem starší, již několikrát seprané sametové látky. Ošoupaná místa potřete vaječným bílkem s trochou inkoustu nebo tuše příslušné barvy a pak je vyleštíte. Jiný postup doporučuje nejdříve otřít předmět hadříkem namočeným v octě a potom přetřít Iněným olejem. Nakonec do sucha vytřeme flanelem. Tmavé skvrny z kožených sedacích souprav můžeme vyčistit terpentýnem a lesk jim vrátíme potřením rozkrojenou cibulí.
Méně znečištěné sedací soupravy čistíme vlažnou vodou, do níž můžeme přidat i některý běžný saponát (Jar, Pur apod). Po vyčištění je do sucha vytřeme. Koženkové soupravy čistíme pastou Kordovan podle přiloženého návodu. Jiný postup se nedoporučuje.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.