| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ahoj el,
to je fakt dobry, jak se na tohle tema zvedne dlouha diskuze a diskutujici
1)knihu necetly (az na par vyjimek)
2)vsechny z nich porod bolel (a vetsina si mysli, ze to tak proste je a basta)

takze, knihu jsem cetla jednim dechem, i kdyz je trosku amatersky psana, ale ten naboj co z nicisi to vyvazuje. kniha me nadchla a koupila jsem si ji, protoze si uz delsi dobu myslim, ze to opravdu nemusi bolet.

moje porody bolely, ale druhy mel mensi pocet kontrakci na pocet hodin a tak nejak jsem citila, ze by to bolet nemuselo, kdybych ...

- se mohla venovat jen sobe
- vice cvicila uvolnovaci cviky na bederni pater a vubec uvolnovaci cviceni a ruzne indicke dochove meditace. ne za ucelem je pouzit u porodu, ale za ucelem dokazat na nekolik minut (kontrakce) naprosto soustredit svoje myslenky jen na svoje telo, citit vsechna pnuti a uvolnovat je
-vic se svym telem kamaradila a byla na nej hodnejsi
- se vic srovnala se vztahy ve sve rodine, s detsvim, odpustila sve matce a zacala se radeji aktivne koukat na sebe a sve ciny a pocity, misto, abych v sobe videla vecnou obet

cetla jsem jeste knihu hypnobirthing, je to metoda zalozena na autohypnoze. urcite !!! doporucuju taky sehnat a precist.
existuji i kurzy hypnobirthing napr ve svicarsku, ale stoji to strasne penize.

ZAVEREM - moje patka mi potvrdila, ze zna zeny, ktere porodily bezbolestne. vetsinou prvni porod porodka, druhy doma s pocitem, ze to mohlo byt jeste lepsi no a treti :-)
je vnimava a slibila, ze klidne muze po celou dobu meho porodu sedet v kuchni a cist si detektivku a prijit az kdyz se dite narodi. na coz se chystam. prece jen nemam ty nervy jako groverova porodit (v tom nevidim problem) a pak mit v ruce dite, ktere se teba nema k nadechnuti apod. (to se ji nestalo, ale co ja vim), takze proto tam tu patku chci mit.

p.s.: pokud vim, tak bezbolestne porodila bumbi a jeste nekdo, treba se ozvou ...
p.p.s. : uz je neco na ceste ;-) ?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.