| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Knihu jsem nečetla což mě mrzí, protože mě tohle téma zajímá a mockrát jsem nad tím přemýšlela.

Svoje porody považuju za to lepší v životě co mě potkalo a nejen proto, že se mi při nich narodili moje děti ale protože to byly silné a vzrušující zážitky, na které ráda vzpomínám.

U prvního porodu jsem říkávala, že mě nebolel, ale asi jo, ale já to vnímám tak, že ne. Je to proto, že jsem měla kontrakce jenom půlhodiny a dá se vůbec říci, že půlhodinové kontrakce = porod bolel? Nevnímám to tak a bylo to prima a dokonce (a jistě můžete říci, že se rouhám) jsem měla skoro pocit ve myslu "a to je jako všechno"... to je vše čeho jsem se tak bála a najednou z toho je kdydenic tunic a mimi v náručí... hodně mě to překvapilo a opravdu jsem to nečekala, že vše půjde jako po másle a to měl syn skoro 4kg.
Druhý porod byl jiný a těžko čekat vzhledem k tomu prvnímu, že by mohl být ještě snažší a rychlejší... byl těžší, rozbíhal se pomaleji a trval déle, cca 4 hod ikdyž je velmi subjektivní odkdy počítat čas... Byl to o dost fičák proti prvnímu, byla jsem totálně KO, ale nebojovala jsem proti bolesti, snažila jsem s ní vyjít po dobrém a jediné co mě trápilo byli obavy, zda je mimi ok, protože jsem neměla téměř žádné kontroly v průběhu porodu... Vzpomínám ráda a porodu si více "cením" než prvního, protože jsem s ním měla více práce, ale vzpomínám na oba ráda a rozhodně ne jako na bolestivé záležitosti, nebo že bych kvůli jejich průběhu nechtěla mít další děti.
Byla jsem v porodnici, které jsem věřila, kde mi dovolili dělat co jsem chtěla, nerodila jsem na sále a "v záři reflektorů", jenom s PA a v poloze dle svého výběru, takže podle mě vše bylo v klídku a pohodě.
Ráda bych se dočetla něco víc ikdyž můj zájem už je jenom v teoretické rovině...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.